logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Jungheinrich radzi, jak kupować wózki widłowe na wtórnym rynku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Analizując rynek sprzedawców wózków używanych, klient zastanawia się, jak dobrze wydać pieniądze i dlaczego podobne na pierwszy rzut oka produkty tak bardzo różnią się ceną. Nie da się przecież ukryć, że cena jest bardzo istotna, zwłaszcza, gdy zastanawiamy się nad zakupem sprzętu z drugiej ręki. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze używanego sprzętu, podpowiada producent wózków widłowych Jungheinrich.


   
Przy wyborze dobrze jest sprawdzić, co zawiera oferta. Dobrze skrojona będzie mieć gwarancję, wysokiej jakości przygotowanie oparte na wyłącznie oryginalnych częściach zamiennych oraz jasną historię wózka zapewniającą, że podany przebieg jest zgodny z rzeczywistym. Nie warto dać się skusić wyłącznie na ładny wygląd urządzenia, choć wrażenia estetyczne nie są oczywiście bez znaczenia.

Dlatego jednym z podstawowych kryteriów powinien być wybór dostawcy. Trafiając do dobrego sprzedawcy „od ręki”, otrzymamy wszystkie informacje na temat interesującego nas urządzenia. Mamy wówczas także dostęp do pełnej dokumentacji technicznej a bezpieczeństwo sprzętu potwierdzają nie tylko certyfikaty, ale również poświadczenie badania technicznego UDT. Wszystkie te cechy zapewniają spokojny sen klienta. W razie wątpliwości można przetestować urządzenie we własnym magazynie.

Czy jednak możemy być w pewni, że przygotowanie u producenta będzie lepsze niż w warsztacie pośrednika?
Należy sobie odpowiedzieć na pytanie, kto zna się lepiej na swoim sprzęcie? Odpowiedź jest tu prosta - producent ma całe niezbędne know how i jest na bieżąco ze wszystkimi nowościami technicznymi. Wózki to „żywe organizmy”, rozwijają się z roku na rok, za czym większym i drobnym zakładom dealerskim trudno nadążyć. Dlatego specjalizują się one głównie w sprzedaży wózków starszych roczników.

Po ostatnich latach kryzysu, gdy z łatwością można było znaleźć na rynku dobre urządzenia w atrakcyjnej cenie, sytuacja z miesiąca na miesiąc się zmienia. Obserwujemy ograniczenie podaży wózków używanych a ich ceny są windowane do góry. Tutaj także można dostrzec przewagę firm reprezentujących producentów, które tak jak Jungheinrich, posiadają flotę wózków z wynajmu. Stanowią one doskonałą bazę wózków używanych. Wózki takie są sprowadzane jako nowe z fabryki i cały czas ich eksploatacji są pod kontrolą autoryzowanego serwisu. Dzięki przejrzystej historii stają się najbezpieczniejszą alternatywą do zakupu wózka nowego.

Opieka serwisu oraz dostępność floty wynajmu jest bardzo ważna także po dostawie wózka. Dlatego tak istotne jest, by zwrócić uwagę, jakim zapleczem dysponuje dostawca. W przypadku awarii kosztem jest nie tylko cena usługi serwisowej, ale przede wszystkim czas przestoju wózka. Przedstawiciel producenta ma najszybszy dostęp do oryginalnych, nowych części zamiennych a także doskonale rozbudowaną sieć serwisową. Różnica między warsztatem dealera a fabrycznym jest więc ogromna. Pierwszy opiera się w dużej części na częściach regenerowanych, a w przypadku nowych czas oczekiwania znacznie się wydłuża. Technicy reprezentujący producenta mają do dyspozycji mobilne warsztaty samochodowe oraz błyskawiczny dostęp nie tylko do nowych części zamiennych, ale także do szkoleń z zakresu budowy i naprawy wózka. Pozwala to maksymalnie skrócić czas usuwania usterki. Dodatkowo, największa dostępna flota wynajmu, jaką dysponuje Jungheinrich, gwarantuje, że zawsze będzie można znaleźć odpowiedni sprzęt na czas wyłączenia wózka z eksploatacji.

Decyzja o zakupie wózka jest podejmowana nie tylko wtedy, gdy rozpoczynamy lub poszerzamy działalność, ale także, gdy chcemy odmłodzić magazyn. Wówczas rozglądamy się za możliwością odsprzedaży starych, zużytych urządzeń. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest kontakt z dostawcą, który oferuje odkup wózka w rozliczeniu. Co ważne, transakcja taka może być przeprowadzona nie tylko w zamian za zakup wózka nowego, ale także używanego. Większość dostawców oferuje możliwość odkupu wózków każdej marki.

Podsumowując, zalet wyboru wózka używanego od profesjonalnego dostawcy jest wiele, główne to:

- NIEZAWODNOŚĆ: fabrycznie przygotowane wózki widłowe są niezawodne podczas pracy. Nie ma mowy o nieoczekiwanych awariach. Dzięki temu jest zapewnione bezpieczeństwo planowania i inwestycji.
- BEZPIECZEŃSTWO FINANSOWE: przygotowanie urządzeń wg wysokich standardów, w tym wymieniona regeneracja części (np. baterii), chroni przed nieoczekiwanymi inwestycjami, które pociągają za sobą wysokie koszty.
- BEZPIECZEŃSTWO TECHNICZNE: wyposażenie wózka zawsze odpowiada najnowszym dyrektywom unijnym oraz przepisom Urzędu Dozoru Technicznego. Dodatkowe doposażenie nie jest konieczne.
- MOTYWACJA PERSONELU: czyste i dokładnie przygotowane wózki widłowe gwarantują wysoki komfort użytkowania. Stan zbliżony do wózka nowego oraz odpowiednio dopasowane wyposażenie tworzy przyjazne miejsce pracy dla operatora. Motywuje nie tylko do troskliwego obchodzenia się z samym wózkiem, ale także podwyższa efektywność pracy.

Najważniejsza zaleta to fakt, że za dużo niższą cenę w stosunku do sprzętu nowego otrzymujemy wysoką jakość i możliwość spokojnej i bezpiecznej pracy przez długie lata.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 kwiecień 2011 13:26

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN walczy z podróbkami

PKN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych  i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj