logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

DSV Dostawcą Roku 2010 firmy General Motors

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DSV Air & Sea, operator transportu lotniczego i morskiego, został nagrodzony przez General Motors tytułem Dostawcy Roku 2010 - w uznaniu ponadprzeciętnej jakości świadczonych usług i zaangażowania we współpracę z motoryzacyjnym gigantem.- To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt - powiedział Jens Bjørn Andersen, dyrektor zarządzający Grupy DSV, podczas ceremonii wręczania nagród w Renaissance Center w Detroit. - Ta nagroda oznacza, że DSV jest partnerem biznesowym zdolnym świadczyć najwyższej jakości usługi jednej z największych firm świata.

W obsługę General Motors zaangażowane są dwie spółki operatora. DSV Road odpowiada za załadunki i transport części motoryzacyjnych z fabryk GM w Europie do centrum przeładunkowego w porcie Bremen, gdzie czterdziestoosobowy zespół pracowników Air & Sea zajmuje się kompletną obsługą zamówień, wysyłaniem ładunków do odbiorców na całym świecie i bieżącym aktualizowaniem danych w systemie informatycznym GM. Ciekawy model współpracy przyjęło DSV w Stanach Zjednoczonych. W siedzibie GM w Ohio funkcjonuje Centrum Ruchu Międzynarodowego - jedenastu pracowników DSV, którzy tygodniowo zarządzają 20000 zamówień na części zamienne z katalogu obejmującego ponad 6000 elementów. Każde zlecenie jest wprowadzane do systemu, pozwalającego na bieżąco informować klientów o statusie realizacji zlecenia. Dla wielu kluczowych odbiorców z Bliskiego Wschodu, Chin czy Meksyku to właśnie zespół oddelegowanych do General Motors pracowników DSV jest pierwszym punktem kontaktu.  W Polsce General Motors obsługiwany jest przez oddział DSV Air & Sea w Krakowie-Balicach.

- To było dla nas niemałe wyzwanie, zwłaszcza na początku współpracy z GM - mówi Jadwiga Siuda, kierownik oddziału DSV A & S w Krakowie. - Jak to bywa w branży motoryzacyjnej, zdarzają się sytuacje, kiedy wymagane terminy dostaw są bardzo napięte, a każda godzina opóźnienia w dostawie może spowodować przestoje w produkcji. Jednak dzięki dobrej organizacji pracy udało się sprostać wymaganiom tego klienta.

Ostatnio zmieniany środa, 15 czerwiec 2011 12:53

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj