logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Blisko 1000 logistyków wyruszyło w świat

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

530 licencjatów i 419 magistrów opuściło mury Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Uroczyste absolutoria odebrali w sobotę 9 lipca 2011 roku w Auli UAM. Teraz z dumą oraz solidnym wykształceniem rozpoczynają swoją karierę w logistyce!

Władze Wyższej Szkoły Logistyki wyróżniły najlepszych absolwentów za wyniki w nauce oraz za sukcesy sportowe, działalność w kołach naukowych i samorządzie studenckim.

Najlepszymi absolwentami Wyższej Szkoły Logistyki w roku 2011 zostali:

  • Marcin Czajczyk - absolwent studiów stacjonarnych I stopnia
  • Agata Grobelna - absolwentka studiów niestacjonarnych I stopnia
  • Anna Maria Sidorkiewicz - absolwentka studiów stacjonarnych II stopnia
  • Sebastian Stępniak - absolwent studiów niestacjonarnych II stopnia

Uroczystości miały wspaniałą oprawę. W auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zebrali się absolwenci, ich rodziny i przyjaciele, władze Wyższej Szkoły Logistyki, Senat Uczelni, nauczyciele akademiccy oraz pracownicy administracyjni WSL.

- Każdy z Was zdaje sobie sprawę ile serca, pracy i wysiłku włożył w to, aby znaleźć się dzisiaj w tej auli i przyjąć godność licencjata i magistra - mówił do absolwentów Rektor Wyższej Szkoły Logistyki, prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski. - Sądzę, że wszyscy zgodzicie się, iż opuszczacie mury uczelni wzbogaceni o wiele cennych doświadczeń. Na podstawie licznych przykładów jestem przekonany o tym, że nasza uczelnia przygotowuje młodzież nie tylko do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ale również do pełnienia odpowiedzialnych funkcji w przedsiębiorstwach produkcyjnych, transportowych, handlowych i innych jednostkach gospodarczych. Przekonany jestem także, że absolwenci WSL kończą ją jako osoby samodzielne, odpowiedzialne i w pełni przygotowane do podejmowania trudnych, życiowych i zawodowych decyzji - dodał.

Rok akademicki 2010/2011 był dla Wyższej Szkoły Logistyki nie tylko rokiem jubileuszu 10-lecia istnienia uczelni, ale także kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju. Wydano drukiem szereg podręczników akademickich związanych z realizowanym programem dydaktycznym. Czasopismo naukowe "LogForum" znalazło swoje miejsce na mapie profesjonalnych czasopism naukowych w Polsce. W minionym okresie Wyższa Szkoła Logistyki realizowała szereg tematów badawczych oraz grantów z partnerami krajowymi i zagranicznymi, była współorganizatorem i organizatorem wielu konferencji. Pracownicy Uczelni wygłosili kilkadziesiąt referatów na konferencjach krajowych i zagranicznych. Opublikowano kilkaset artykułów w czasopismach naukowych. Biblioteka Wyższej Szkoły Logistyki powiększyła swoje zbiory stając się miejscem pracy dla wielu osób piszących prace licencjackie i magisterskie. Dużym osiągnięciem Wyższej Szkoły Logistyki było rozwijanie współpracy partnerskiej z przedsiębiorstwami zaliczanymi do liderów rynku oraz szkołami średnimi kształcącymi w zawodach: technik logistyk i technik spedytor. W minionym roku, Uczelnia zorganizowała III Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną, w której udział wzięło udział ponad 4 600 uczniów z całej Polski.

Wyższa Szkoła Logistyki jest pierwszą w Polsce uczelnią logistyczną. Ma najszerszą w kraju ofertę edukacyjną w zakresie logistyki, o czym świadczy ponad 40 przedmiotów związanych z logistyką. Ma także wsparcie merytoryczne i osobowe Instytutu Logistyki i Magazynowania - czołowego Instytutu Badawczego - lidera w zakresie kreowania, upowszechniania i wdrażania do praktyki nowoczesnych rozwiązań z dziedziny logistyki i elektronicznej gospodarki - inicjatora utworzenia uczelni.

Ostatnio zmieniany wtorek, 12 lipiec 2011 12:22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj