logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Mistrz kurierów wybrany!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Najwyższe noty w kategoriach bezpiecznej i oszczędnej jazdy oraz jakości obsługi klienta zapewniły zwycięstwo Michałowi Świądrowi ze Szczecina.10 września 2011 r. odbyły się pierwsze w Polsce zawody "Drive me Challenge", zorganizowane przez TNT Express dla współpracujących z firmą blisko 800 kurierów. 23 dostarczycieli przesyłek, wyłonionych w eliminacjach regionalnych, zmierzyło się w trzech konkurencjach. Były to: "round" kurierski samochodem dostawczym po torze "z przeszkodami", jazda na czas po śliskim okręgu oraz defensywna i ekonomiczna jazda modelem osobowym na 23 km trasie.
     Oceny zawodników bazowały na licznych kryteriach w ramach trzech kategorii: bezpieczeństwo jazdy, ekonomiczność jazdy i jakość obsługi klienta, w tym m.in. doręczenie przesyłki wrażliwej w transporcie i przesyłki wielopaczkowej.
     Zgodnie z decyzją jury, złożonego z ekspertów Akademii Bezpiecznej Jazdy oraz menedżerów TNT Express, najlepszym kurierem TNT w 2011 roku okazał się Michał Świąder ze Szczecina. W nagrodę wyjedzie na mistrzostwa świata do Paryża, gdzie 6 października zmierzy się z najlepszymi kurierami TNT z 12 państw.

- "Drive me Challenge" to autorski projekt TNT Express: ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracy kurierów i doskonalenie obsługi klientów. Ważnym celem jest zmniejszenie zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla - mówi Urszula Klimczak, Business Excellence Manager, TNT Express - Cele środowiskowe TNT w Polsce są ambitne: do końca roku standard Euro 4 lub Euro 5 osiągnie 85 proc. samochodów kurierskich i 50 proc. ciężarowych. Jako firma globalna, do 2020 roku planujemy ograniczenie o 40 proc. emisji CO2 pochodzącej z transportu samochodowego, lotniczego i z eksploatacji budynków; już teraz dysponujemy największą elektryczną flotą kurierską na świecie.

Michał Świąder to doświadczony kurier, kierowca i zawodnik. Z powodzeniem startuje w amatorskich rajdach samochodowych (na Citroenie AX, Citroenie Saxo). Na co dzień jeździ Fiatem Ducato, obsługując klientów TNT ze Szczecina i okolic. Z firmą związany jest od trzech lat. Kolejne miejsca na podium zajęli: Michał Koza z Katowic oraz Wiesław Rudziński z Elbląga. Trzej zwycięzcy otrzymali bony paliwowe o łącznej wartości 6 tys. zł.

Partnerami krajowego finału "Drive me Challenge" były firmy ubezpieczeniowe: Generali oraz Warta.

Ostatnio zmieniany piątek, 23 wrzesień 2011 12:56

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj