logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Logistycy przygotowują się do startu w olimpiadzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 6 tysięcy uczniów ze 182 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju weźmie udział w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. To o ponad 1,5 tysiąca więcej uczestników niż w zeszłorocznej edycji. Do pierwszego etapu konkursu przystąpią już 21 października 2011 roku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, oraz Prezydent Miasta Poznania.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych.

Uczniowie chętnie zgłaszają zamiar udziału w olimpiadzie. Od nas startują zarówno osoby z drugiej, trzeciej jak i czwartej klasy. Ci pierwsi chcą się z konkursem oswoić i poznać stopień trudności. Natomiast trzecio- i czwartoklasistom zależy by sprawdzić swoje wiadomości, ocenić swoje możliwości i ewentualnie uzupełnić braki - mówi Agnieszka Michalska z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego z Konina. - Poza tym, maturzystom zależy na zakwalifikowaniu się do finału, by uzyskać zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego - dodaje.

Olimpiada odbywa się w trzech etapach. Podczas pierwszego - szkolnego (21 października 2011 r.), uczniowie rozwiązywać będą, przygotowany przez Komitet Naukowy OOL test jednokrotnego wyboru. Najlepsi zakwalifikują się do drugiego etapu - okręgowego (9 grudnia 2011 r.), gdzie również będą rozwiązywać test, ale już wielokrotnego wyboru i nie w rodzimej szkole, ale w placówce reprezentującej dany okręg IV OOL. Finał IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 16 marca 2012 roku w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, organizatora konkursu. Zakres tematyczny obejmować będzie całość materiału jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Zamiast klasycznego testu, uczestnicy olimpiady będą się zmagać z zadaniami. 
Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród.

- To już czwarta edycja olimpiady. Z roku na rok notujemy coraz większe zainteresowanie udziałem w konkursie. Świadczy to o rosnącym znaczeniu przedsięwzięcia, które doceniają zarówno uczniowie jak i nauczyciele i przedsiębiorstwa partnerskie. Trzymamy kciuki za uczestników! - podsumował Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.

Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Patronat nad IV edycją przedsięwzięcia, której w tym roku temat przewodni to "Opakowania w systemach logistycznych" jest Polska Izba Opakowań.
Przedsięwzięcie sponsorują firmy: Agrobex, Volkswagen Poznań, DPD, Panopa, Dachser, Timocom (Sponsoring Złoty), Still, JAS FBG (Sponsoring Srebrny).

Patronat medialny objęły: "Głos Wielkopolski", "TSL Biznes", "Warehouse Monitor", "Polska Gazeta Transportowa", Czasopismo "Logistyka", "Top Logistyk", "Logistyka a Jakość", "Transport i Spedycja", "Nowoczesny Magazyn", "Gazeta Szkolna", Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl, Etransport.pl, Uczelnie.net, Edukacja.net, Studenci.net, Spedycje.pl, dlaStudenta.pl, Studentnews.pl, DobraLogistyka.pl, Logistyka.net.pl oraz Radio Planeta.fm.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 październik 2011 12:08

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj