logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Logistyka na sportowo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Urząd miasta, właściciel obiektu, policja, związek sportowy, liga zawodowa, organizator – kto odpowiada za bezpieczeństwo imprezy masowej? Na to i wiele innych pytań można było uzyskać odpowiedź w trakcie V Ogólnopolskiej Konferencji „Logistyka w sporcie”, organizowanej przez Uczelniany Klub Kibica, działający przy Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Spotkanie z trenerami, sportowcami i logistykami odbyło się w czwartek, 17 listopada 2011 roku w auli WSL. W przedsięwzięciu uczestniczyło ponad 400 osób z całej Polski. Dzięki technice mediów strumieniowych transmisja z konferencji była dostępna na żywo w Internecie.

Konferencję zainaugurował dr Ryszard Świekatowski, Prezes AZS w Wyższej Szkole Logistyki.
- Logistyka kojarzy się przede wszystkim z gospodarką, ekonomią, łańcuchami dostaw. Rzadko kiedy myślimy o logistyce, gdy wspominamy dziedziny sportowe. Jednak logistyka w sporcie - to w tej chwili jeden z elementów niezbędnych przy organizacji każdej imprezy sportowej - mówił do młodych adeptów logistyki dr Ryszard Świekatowski.

Jako pierwszy wystąpił mecenas Michał Gniatkowski z kancelarii Weremczuk, Bobeł & Wspólnicy, którego wielką pasją jest sport i dlatego specjalizuje się w prawie sportowym.
- Imprezy masowe to wydarzenia sportowe, czy też artystyczno-rozrywkowe, w których niezbędne jest wsparcie logistyczne - mówił mecenas Michał Gniatkowski. - Z racji odpowiedniej infrastruktury w Poznaniu - imprezy takie przyciągają coraz to większe gwiazdy światowej rozrywki, organizowane są duże imprezy sportowe. Musimy być odpowiednio przygotowani. Za bezpieczeństwo imprezy masowej odpowiada tylko i wyłącznie organizator imprezy. Nie będzie to urząd miasta, ani właściciel obiektu, nie policja, nie sponsor imprezy, nie związek sportowy, nie liga zawodowa. Organizator imprezy jest również uprawniony do utrwalania przebiegu imprezy, w tym zachowań uczestników, za pomocą urządzeń rejestrujących dźwięk i obraz.
 Na koniec prelegent omówił wymóg wyposażenia w elektroniczne systemy służące do identyfikacji osób – szczególnie dla imprez organizowanych na obiektach wykorzystywanych do rozgrywek meczów piłki nożnej.

- Uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich to ukoronowanie kariery każdego sportowca - rozpoczął swoją następną prelekcję Henryk Kaczmarek, były zawodnik KKS Lech Poznań (sekcja hokeja na trawie) od 1957 roku, 2-krotny Mistrz Polski seniorów w latach 1977 i 1978. - Jednak zanim każdy sportowiec stanie na podium mija wiele lat pracy nad kształtowaniem swojej kariery.

W konferencji udział wzięli studenci z następujących uczelni: Akademia Morska Gdynia, UE Poznań,  WSB Poznań/Chorzów, UE Katowice, Uniwersytet Gdański, Akademia Techniczno-Humanistyczna Bielsko-Biała oraz studenci Wyższej Szkoły Logistyki. Miło nam było gościć także uczniów ze szkół średnich kształcących techników logistyków i techników spedytorów z następujących miast: Krapkowice, Wschowa, Tarce, Kwidzyń, Kostrzyn nad Odrą, Leszno, Nowa Sól, Poznań, Wolsztyn, Opalenica. Dzięki transmisji internetowej łączyliśmy się ze szkołami z Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego i Łodzi.

Transmisję na żywo w Internecie przeprowadził Instytut Logistyki i Magazynowania.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 listopad 2011 13:08

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj