logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Deutsche Post DHL zwiększa swój udział w promowaniu szans oświatowych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Logistyczna firma Deutsche Post DHL przedłużyła umowę z globalną siecią Teach For All aż do końca 2015 r. Rozszerzenie współpracy Deutsche Post DHL z Teach For All zapewnia Grupie partnerstwo z trzema nowymi krajami, w tym z programem Teach For The Philippines, które rozpoczęło się w 2013 r.

Od 2010 r. Deutsche Post DHL bezpośrednio wspiera globalną sieć i wszystkich partnerów globalnych Teach For All w Indiach, Argentynie, Chile, Peru i Hiszpanii. Od 2009 r. firma jest także największym sponsorem partnera niemieckiego, Teach First Deutschland. Wspólnym celem każdego programu jest promowanie szans edukacyjnych i zwiększanie możliwości zatrudnienia młodych osób niezależnie od środowiska, z którego się wywodzą. Bez względu na wsparcie finansowe, w program angażują się poszczególni pracownicy DHL, działając w swoich krajach partnerskich. Dzięki znaczącym działaniom w ramach wolontariatu pracownicy firmy wspierają swoje organizacje lokalne. W zeszłym roku ponad 800 pracowników Deutsche Post DHL zaangażowało się bezpośrednio we współpracę ze studentami i nauczycielami poprzez staże, sesje planowania kariery, mentoring i zbiórki pieniędzy.

- Długofalowy sukces, zrównoważony rozwój, a także siła innowacji gospodarki i społeczeństwa zależy od silnego systemu oświaty oraz rozwoju zawodowego. Tak więc inwestycja w edukację i szkolenie młodych ludzi to inwestycja w przyszłość - mówi Frank Appel, prezes Deutsche Post DHL. - Jeśli pomożemy organizacji Teach For All odnieść sukces i wesprzemy młodych ludzi na całym świecie, to nasza firma, mająca oddziały na całym świecie, tylko na tym zyska. Wolontariat naszych pracowników to kluczowy aspekt wsparcia z naszej strony, ponieważ daje młodym ludziom coś praktycznego i pożytecznego - wgląd w życie ludzi pracujących.

- Na całym świecie miejsce narodzin dziecka, w znacznej mierze determinuje jego szanse edukacyjne i w konsekwencji jego szanse w życiu. Partnerzy Teach For All pracują nad skanalizowaniem energii najbardziej obiecujących liderów zajmujących się walką z tym problemem w swoich krajach do realizacji wizji szans edukacyjnych dla wszystkich. Prosząc tych liderów, by przez dwa lata uczyli w środowiskach defaworyzowanych, nasi partnerzy zapewniają dodatkowe źródło utalentowanych, zaangażowanych nauczycieli; jednocześnie kształtują oni priorytety i ścieżki kariery tych nauczycieli, tworzą grupy przywódcze składające się z osób, które w rezultacie będą pracować na każdym szczeblu systemu oświatowego, na każdym szczeblu realizowanej polityki i we wszystkich sektorach, dzięki czemu możliwe będą zmiany systemowe, aby zapewnić szanse dla wszystkich. Jesteśmy wdzięczni Deutsche Post DHL, że tak bardzo zaangażowała się w inwestowanie w przyszłość i pomoc w rozwijanie naszej sieci. Długoletnia współpraca z Grupą pomogła nam zbudować fundamenty całej naszej sieci, a jej zwiększone wsparcie wzmocni i rozszerzy nowe partnerstwa w nowych miejscach -  wyjaśnia Wendy Kopp, prezes i współzałożycielka Teach For All.

Deutsche Post DHL ma swój trwały wkład w promowanie szans edukacyjnych i możliwości zatrudnienia na całym świecie. Zaangażowanie w edukację to część strategii korporacyjnej Deutsche Post DHL. Mottem działań w zakresie odpowiedzialności społecznej w Deutsche Post DHL jest hasło "Żyjemy odpowiedzialnie"; działania te skupiają się na ochronie środowiska (GoGreen), zarządzaniu kryzysowym (GoHelp) i edukacji (GoTeach). Dzięki programowi GoTeach Deutsche Post DHL współpracuje z partnerami takimi jak Teach For All i SOS Wioski Dziecięce, by zwiększać szanse edukacyjne i możliwości zatrudnienia. Jako największy sponsor korporacyjny programu Teach For All, Deutsche Post DHL zobowiązała się wobec Teach For All, że będzie wspierać długofalowy rozwój globalnej sieci. Ponadto Grupa ściśle współpracuje z organizacjami partnerskimi Teach For All w Niemczech (Teach First Deutschland), w Indiach (Teach For India), w Argentynie (Enseñá por Argentina), w Chile (Enseña Chile), w Peru (Enseña Peru) i w Hiszpanii (Empieza por Educar).
   Dążąc do wychowania na całym świecie grup liderów, którzy zadbają, by wszystkie dzieci mogły realizować swój prawdziwy potencjał, partnerzy Teach For All mają wspólny cel, jakim jest jedna wizja i misja oraz zbiór łączących ich zasad i wartości podstawowych. Korzystając z historii sukcesów doświadczonych partnerów jak Teach For America (USA) i Teach First (Wlk. Brytania), każda organizacja rekrutuje studentów i pracowników o zróżnicowanych zainteresowaniach akademickich i doświadczeniach zawodowych, którzy przez dwa lata będą uczyć w szkołach na obszarach defaworyzowanych i będą przez całe życie pracować jako promotorzy oświaty. Sieć Teach For All obejmuje obecnie 27 partnerów krajowych w Europie, Azji, obu Amerykach i na Bliskim Wschodzie.
   Ceremonia podpisania będzie miała miejsce w KIPP Academy w południowym Bronksie. Założona w 1995 r. przez dwóch absolwentów programu Teach For America KIPP Academy jest społeczną szkołą średnią zapewniającą uczniom z ubogich społeczności cechy charakteru i umiejętności akademickie pozwalające osiągnąć sukces na studiach i w życiu. KIPP Academy od lat jest najlepszą społeczną szkołą średnią w południowym Bronksie, a jej absolwenci osiągają wskaźnik ukończenia studiów czterokrotnie wyższy od średniej krajowej dla uczniów o podobnym pochodzeniu społeczno-ekonomicznym.

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 lipiec 2013 09:42

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz…

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny...

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj