logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Logistycy zainaugurowali kolejny rok akademicki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

5 października w Wyższej Szkole Logistyki odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego - trzynastego w historii pierwszej w Polsce uczelni logistycznej. W wypełnionej po brzegi Auli, zgromadzili się profesorowie, wykładowcy, przedstawiciele firm partnerskich i współpracujących instytucji, a przede wszystkim głodni wiedzy studenci.

- Naszą dewizą jest profesjonalizm, partnerstwo i pasja. Wszystko co robimy, robimy właśnie w takiej atmosferze - tymi słowami przywitał studentów i wszystkich gości rektor WSL, prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski dr h.c. - Profesjonalnie kształcimy, z pasją się rozwijamy i – co najważniejsze – naszych studentów traktujemy jak partnerów. Dla władz Wyższej Szkoły Logistyki i jej założycieli liczy się bowiem dobro Uczelni, postrzegane przez pryzmat jej najważniejszego podmiotu, tj. studenta zgodnie z przesłaniem Omnis arbor bona fructus bonos facit (dobre drzewo wydaje dobre owoce).


Naukowy dorobek i potencjał uczelni zostały wysoko ocenione w wykazie jednostek naukowych i kategorii naukowych, ogłoszonym 30 września przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wyższa Szkoła Logistyki znalazła się na 54. miejscu wśród 93. ocenionych wydziałów wszystkich uczelni w dziedzinie nauk ekonomicznych. WSL zajmuje również szóste miejsce na liście uczelni niepublicznych całej Polski i pierwsze miejsce wśród wielkopolskich uczelni niepublicznych.


- Jako rektor, ale przede wszystkim pracownik nauki, przywiązuję dużą wagę do rozwoju badań naukowych. Jest to jedna z tych działalności szkoły wyższej, która warunkuje jej aktywność i realizację pozostałych celów, w tym kształcenie studentów - podsumował rektor.


Oprócz świetnie ocenionej pracy badawczej, powodem do dumy jest współpraca WSL z bliższym i dalszym otoczeniem naukowym, instytucjonalnym i biznesowym, których przedstawiciele uświetnili swą obecnością uroczystość inauguracyjną. Wśród znamienitych gości, znaleźli się: Prof. dr László Ungvári Rektor Technische Hochschule Wildau koło Berlina, rektorzy i dziekani wielu uczelni publicznych i niepublicznych, prezesi kilkudziesięciu firm, z którymi współpracuje WSL oraz grono profesorów i pracowników naukowo-dydaktycznych oraz administracyjnych uczelni.
   Szczególne miejsce zajęli wyróżnieni medalem „Za zasługi dla rozwoju WSL”. Do grona nagradzanych co roku firm i osobistości dołączyli tym razem: Anita Koralewska-Ratajczak - dyrektor HR w firmie Kuehne+Nagel, Marta Tęsiorowska - Vice President, Marketing & Communications Prologis Central & Eastern Europe oraz przedsiębiorstwa: Dachser, Promag i Still.
   Z gościnnym wykładem pt. „Na początku była pasja...” wystąpił dyrektor regionu Raben Polska - Wojciech Knothe.
W czasie uroczystości inauguracyjnej zostały wręczone prestiżowe wyróżnienia przyznawane przez firmę Prologis. W ramach konkursu „Prologis Najlepszym”, już po raz ósmy wręczono nagrody dla Najlepszego Absolwenta oraz dla autora Najlepszej Pracy Magisterskiej. W tegorocznej edycji stypendia w wysokości 4 tysięcy złotych otrzymali: Piotr Borysewicz, który zdobył tytuł Najlepszego Absolwenta WSL oraz Marcin Troczyński, którego praca dyplomowa pt. „Wspieranie tradycyjnej edukacji na odległość w szkole podstawowej przy użyciu platformy Moodle", została uznana za Najlepszą Pracę Magisterską.

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrano firmę, która odpowiedzialna będzie za wykonanie...

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

Firma GEFCO otworzyła swój trzeci magazyn z kontrolowaną temperaturą dedykowany dla branży medycznej. Obiekt znajduje...

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Dwie spółki z Grupy PKP CARGO wystąpiły o dofinansowanie projektów intermodalnych ze środków unijnych. Przedmiotem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj