logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Deutsche Post DHL publikuje swój 10. raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

"I robi różnicę" - to tytuł Raportu Odpowiedzialności Społecznej 2013, który Deutsche Post DHL opublikowała 12 marca 2014 r., pierwszy jednocześnie ze Sprawozdaniem Finansowym spółki.

Podejmując ten krok, Grupa podkreśla znaczenie odpowiedzialności społecznej dla tej firmy przez ostatnie kilka lat. Działania w obszarze GoGreen (Środowisko), GoHelp (Zarządzanie kryzysowe) oraz GoTeach (Edukacja) zostały dopracowane na podstawie kompleksowej analizy istotności oraz zostały uzupełnione przez podejście "Wspólnej Wartości" oraz wewnętrzną sieć "Odpowiedzialny Biznes".
   Osiągnięto znaczące postępy. W porównaniu do ubiegłego roku, niskoemisyjność spadła o 2 punkty procentowe w 2013 r., osiągając w sumie 18%. To osiągnięcie zbliżyło Grupę o krok do osiągnięcia swojego celu: zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 30% do roku 2020, w porównaniu do wartości wyjściowej z roku 2007. Partnerstwa w ramach programu GoTeach zostały w 2013 r. rozbudowane, a Deutsche Post DHL działa obecnie łącznie w 20 krajach w ramach współpracy z lokalnymi organizacjami partnerskimi Teach For All i SOS Wioski Dziecięce. W ubiegłym roku zespoły ekspertów DHL w ramach programu GoHelp wzięły udział w czterech misjach, zapewniając szkolenia w zakresie bezpieczeństwa oraz pomoc w zarządzaniu kryzysowym w Chile i na Filipinach.

- Społeczna odpowiedzialność biznesu jest dla Deutsche Post DHL bardzo ważna - mówi Christof Ehrhart, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności w Deutsche Post DHL. - To właśnie komunikujemy w tytule naszego raportu: Nie chodzi o odniesienie sukcesu w biznesie, czy o bycie odpowiedzialnym wobec społeczeństwa. Chodzi o odniesienie sukcesu i bycie odpowiedzialnym jednocześnie. Oba te cele są dla nas nierozłączne. I robi różnicę. Pozostanie to dla nas ważne również na dalszych etapach: połączenie wartości dodanej dla klientów i dla planety oraz odnoszenie komercyjnych sukcesów.

Nowy Raport Odpowiedzialności Społecznej Deutsche Post DHL jest już dziesiątym raportem opublikowanym przez firmę. Zawiera sprawozdanie z inicjatyw, wytycznych, projektów i działań, prowadzonych w ramach strategii odpowiedzialności społecznej "Żyjmy Odpowiedzialnie". Jednym z konkretnych wyników analizy istotności jest utworzenie ogólnofirmowej sieci Praktyk Odpowiedzialności Biznesu, która będzie wykorzystywana do zarządzania i koordynacji wszystkich zagadnień i projektów związanych z CSR, oraz do dalszego promowania dialogu pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi obszarami w Grupie - począwszy od zasobów ludzkich, przez zarządzanie zdrowiem, ochronę danych, zakupy, zgodność z przepisami, aż do ochrony środowiska. Do programu GoGreen dołączył też element Wspólnej Wartości, którego celem jest zapewnianie zrównoważonych rozwiązań logistycznych, które przynoszą korzyści dla środowiska i przyczyniają się do sukcesu firmy.
   Kolejną zmianą jest to, że raport stał się głównie dokumentem online. Cała treść jest dostępna w sposób przyjazny dla środowiska na mikrowitrynie. Wersja drukowana jest streszczeniem istotnych punktów w formie broszury. Decydując się na publikację online, firma tworzy dodatkową przejrzystość, podnosi jakość raportowania - i pomaga środowisku.

Podsumowanie zmian związanych z ochroną środowiska, zarządzaniem kryzysowym, edukacją i zasobami ludzkimi:

• W 2013 r. około 2,4 mld przesyłek zostało przewiezionych w sposób neutralny dla środowiska.
• Redukcja emisji CO2 wzrosła do 18% (rok ubiegły: 16%) w porównaniu do punktu wyjściowego z 2007 r.
• Udoskonalono system raportowania, który sprawia, że klienci mają wgląd w poziom emisji CO2. Obecnie system ten obejmuje nie tylko CO2, ale także inne istotne gazy cieplarniane i emisje w łańcuchu dostaw.
• Posiadając 10500 pojazdów wyposażonych w alternatywne napędy i modyfikacje zwiększające aerodynamikę pojazdów, Deutsche Post DHL dysponuje jedną z największych ekologicznych flot na świecie w branży logistycznej.
• W ramach programu prewencyjnego Get Airports Ready for Disaster (GARD - Lotniska Przygotowane na Katastrofę) przeprowadzono szkolenia na lotniskach w Salwadorze, Armenii, Panamie i na Filipinach.
• Zespoły Reagowania Kryzysowego zapewniły pomoc w następstwie pożarów lasów w Chile i siejącego zniszczenia tajfunu na Filipinach.
• W zeszłym roku Filipiny dołączyły także do partnerstwa z globalną siecią edukacyjną Teach For All, która obecnie obejmuje siedem krajów. W sumie na całym świecie z organizacji krajowych Teach For All skorzystało w 2013 r. 1,3 mln dzieci i młodzieży.
• Liczba partnerstw z organizacją SOS Wioski Dziecięce podwoiła się w zeszłym roku dwukrotnie i liczy obecnie 14 państw.
• Pod kierownictwem członka zarządu, Angeli Titzrath, celem zasobów ludzkich było zarządzanie różnorodnością. W ramach tej pracy Zarząd zatwierdził Korporacyjne Oświadczenie o Różnorodności i Włączaniu Deutsche Post DHL. Ponadto utworzono koncepcję szkolenia w zakresie różnorodności i gender. Szkolenie to muszą odbyć wszyscy przyszli dyrektorzy.
• Deutsche Post DHL ma powszechne uznanie za swój system zarządzania zdrowiem: w  2013 r. Grupa otrzymała dwie ważne nagrody. Korporacyjną Nagrodę Zdrowia 2013 przyznał niemiecki dziennik biznesowy Handelsblatt, organizacja certyfikacyjna TÜV SÜD oraz organizacja badawcza EuPD Research Sustainable Management. Firma otrzymała także niemiecką Nagrodę Biznesową w dziedzinie Zdrowia, przyznawaną przez Europejską Sieć na rzecz Promocji Zdrowia w Miejscu Pracy oraz BKK Dachverband, organizację handlową reprezentującą niemieckie zakłady ubezpieczeń zdrowotnych.

Ostatnio zmieniany środa, 19 marzec 2014 12:04

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Firma LOXX wsparła logistycznie Szlachetną Paczkę

Firma LOXX  wsparła logistycznie Szlachetną Paczkę

“Weekend cudów” za nami. W tym roku firma LOXX miała niezwykłą okazję uczestniczenia w przedsięwzięciu...

PKP CARGO z wyróżnieniem w konkursie UTK

PKP CARGO z wyróżnieniem w konkursie UTK

PKP CARGO S.A. zostało wyróżnione w II edycji konkursu „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”, organizowanego...

VIVE Transport Liderem Logistyki w programie badawczym Operator Logistyczny Roku…

VIVE Transport Liderem Logistyki w programie badawczym Operator Logistyczny Roku 2017

7 grudnia br., podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji, w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie, ogłoszone...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj