logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

"Dostrzegamy Innych Ludzi"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma logistyczna DHL, od lat realizująca globalną strategię społecznej odpowiedzialności, podsumowuje dwa lata działalności Fundacji DHL "Dostrzegamy Innych Ludzi", powołanej do życia przez pracowników spółki DHL Express (Poland), należącej do Grupy DHL.

Od wielu lat odpowiedzialność społeczna stanowi nieodłączny element kultury korporacyjnej DHL. Jako globalny dostawca i ekspert w dziedzinie usług logistycznych, DHL uznaje swoją odpowiedzialność społeczną, wspierając działania nie tylko w zakresie ochrony środowiska, zarządzania kryzysowego i edukacji, ale również propagując działalność dobroczynną i zachęcając pracowników do inicjatyw społecznych i proekologicznych. Firma DHL Express (Poland), należąca do Grupy DHL, od dawna aktywnie uczestniczy w realizacji ogólnopolskich projektów CSR. W tym roku, a dokładnie 26 marca br. przypadła druga rocznica działalności Fundacji DHL "Dostrzegamy Innych Ludzi".

Działalność Fundacji wpisuje się w strategię społecznej odpowiedzialności firmy DHL i wspiera trzy obszary: GoGreen - działania na rzecz środowiska, GoHelp - działania na rzecz pomocy lokalnym społecznościom, GoTeach - edukacja i wspieranie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Fundacja DHL "Dostrzegamy Innych Ludzi" realizuje ogólnokrajowe i lokalne programy z zakresu pomocy społecznej i charytatywnej na rzecz dzieci oraz młodzieży, opieki zdrowotnej i wolontariatu, bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także z zakresu edukacji ekologicznej oraz ochrony środowiska. Fundacja jest współinicjatorem oraz realizatorem zarówno autorskich programów indywidualnych, jak również współpracuje z polskimi i międzynarodowymi instytucjami społecznymi.

Od początku działalności, Fundacja aktywnie angażuje się w pomoc zarówno finansową jak i materialną dla pracowników i kurierów oraz ich rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebujących pomocy. Równocześnie jest inicjatorem i wykonawcą wielu akcji i cyklicznie odbywających się projektów, takich jak:
- akcja zbiórki krwi, organizowana cyklicznie dwa razy do roku (wiosna, jesień) w różnych oddziałach firmy; pierwsza akcja miała miejsce w październiku 2009 roku z inicjatywy samych pracowników i zarządu firmy;
- zorganizowanie wycieczki dla podopiecznych Pracowni Alternatywnego Wychowania (październik, 2012);
- zbiórka prezentów wśród pracowników i kurierów z okazji Dnia Dziecka - akcja "Spełniamy Marzenia" (czerwiec, 2012 i 2013);
- aukcja świąteczna z licytacją ręcznie wykonanych przedmiotów, zorganizowana przez pracowników; z przeznaczeniem zysków z aukcji m.in. na rzecz Fundacji Gajusz, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bogumiłku oraz Fundacji "Słonie na Balkonie" (grudzień, 2012 i 2013);
- oraz regularna zbiórka plastikowych korków i nakrętek.

Nieodłącznym elementem działalności fundacji jest program wolontariatu pracowniczego, którego celem jest wspieranie lokalnych inicjatyw pracowniczych, mających pomóc najbardziej potrzebującym. W jego ramach pracownicy zgłaszają własne inicjatywy wolontariackie, w których wskazują kogo i w jaki sposób chcieliby wesprzeć. W ten sposób udało się zrealizować już wiele projektów, jednym z nich było odnowienie boiska dla dzieci ze szpitala przy ulicy Aleksandrowskiej w Łodzi oraz pozyskanie środków na zakup sprzętu sportowego dla podopiecznych szpitala (lato, 2013 roku).
   W ciągu dwóch lat Fundacja DHL zrealizowała ponad dwadzieścia lokalnych i ogólnokrajowych projektów na rzecz najbardziej potrzebujących, głównie na rzecz najmłodszych wychowanków różnych placówek, równocześnie nie pozostając obojętną wobec poszkodowanych przez los swoich pracowników i ich rodzin. Na stałe współpracuje m. in. z Fundacją "Gajusz", z Fundacją "Słonie na Balkonie", ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Bogumiłku, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, a także Pracownią Alternatywnego Wychowania.
   Niezależnie od działalności Fundacji, pracownicy DHL Express (Poland) własnowolnie angażują się w bezinteresowną pomoc np. dla chorych dzieci, a także bezdomnych zwierząt, a przy okazji zarażają chęcią pomagania innych.

- Aby pomagać nie trzeba mieć wyjątkowych umiejętności i predyspozycji; to empatia i chęć niesienia bezinteresownej pomocy są kluczowymi elementami, dzięki którym dostrzegamy innych ludzi, ich potrzeby i krzywdę. Działalność naszej fundacji daje wiele możliwości, przekonały się o tym osoby, które po raz pierwszy zaangażowały się w pomoc dla innych, odkrywając w sobie potencjał i odczuwając aktywne wsparcie całej firmy. Pomaganie niesie ze sobą wiele korzyści - integruje, daje ogromną satysfakcję i nagrodę w postaci uśmiechu obdarowywanych. Z drugiej strony, zrealizowanie tak wielu projektów nie byłoby możliwe bez wsparcia i zaangażowania naszych pracowników i kurierów - powiedziała Marta Zagrodzka, kierownik ds. zarządzania informacją wewnętrzną i członek zarządu Fundacji DHL "Dostrzegamy Innych Ludzi".

Ostatnio zmieniany piątek, 04 kwiecień 2014 12:32

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj