logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Konkurs architektoniczny Poczty Polskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Poczta Polska zaprasza studentów Politechniki Wrocławskiej i Świętokrzyskiej do udziału w konkursie na projekt placówki PREMIUM. Zadaniem studentów jest opracowanie projektu studialnego, nowej aranżacji wnętrz z uwzględnieniem kontekstu kulturowo-historycznego budynku oraz jego otoczenia, a także samej historii Poczty Polskiej w obiektach PREMIUM. Placówki PREMIUM są to placówki pocztowe o charakterze prestiżowym - ich aranżacja nawiązuje do tradycji Poczty Polskiej oraz charakteru regionu.

   Od XIX wieku budynki poczty stanowią stały elementem tkanki miejskiej. Historia poczty nieustannie przeplata się z historią architektury. Neogotyckie i klasycystyczne gmachy, zabytkowe budynki Poczty Cesarskiej - to miejsca, w których nadanie listu staje się estetyczną przyjemnością. W ich projektowaniu brali udział wybitni projektanci swoich czasów. Jeszcze sto lat temu gmach poczty był synonimem nowoczesności.
   Dziś Poczta Polska wkracza w okres swojej drugiej młodości. Poczta była i jest miejscem użyteczności publicznej oraz instytucją, która dzięki gęstej sieci placówek stała się komunikacyjnym krwioobiegiem całego kraju. Postępująca modernizacja usług pocztowych nie oznacza, że firma zrywa z tradycją. Nowa identyfikacja wizualna firmy z jednej strony skłania się ku nowoczesnym trendom, z drugiej nawiązuje do tradycji Poczty Królewskiej.
   Jaka jest dzisiejsza Poczta Polska? Wygodna, przyjazna klientowi, samoobsługowa i interaktywna, ale też tradycyjna i prosta. Te hasła przyświecają prowadzonej obecnie rewitalizacji placówek pocztowych. Poczta Polska pragnie, by jej budynki były nie tylko nowoczesne, ale też spojone historycznie i wizualnie z otoczeniem. Stawia na użyteczność, innowację w określonych ramach nostalgicznych. Szuka rozwiązań oryginalnych, ale nie zapomina o tym, że poczta marzeń jest ekologiczna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Placówka pocztowa powinna być lokalnym centrum komunikacji społecznej.
   Poczta Polska szuka projektów, które w sposób kreatywny połączą elementy nowej identyfikacji wizualnej Poczty Polskiej ze stylistyką historycznej zabudowy, a jednocześnie będą spełniać wymogi określone w ustawie z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz aktach wykonawczych. Praca konkursowa ma być wykonana jako realistyczna wizualizacja wnętrza Placówki i wykorzystywać całą powierzchnię sali operacyjnej Placówki wraz ze stanowiskami obsługi.


Studenci Politechniki Wrocławskiej proszeni są o przygotowanie projektu dla placówki przy ul. Krasińskiego 1 we Wrocławiu, natomiast studenci Politechniki Świętokrzyskiej - dla placówki przy ul. T. Tyszkiewicza 2 w Kazimierzu Dolnym.
 
Nagrody:
I miejsce- 4 000 zł (netto) oraz dyplom pamiątkowy; ewentualnie zaproszenie na oficjalne otwarciu Placówki
II miejsce – 2 000 zł (netto) oraz dyplom pamiątkowy;
III miejsce – 1 000 zł (netto) oraz dyplom pamiątkowy;
Konkurs jest organizowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Projekty można składać do 28.07.2014 r.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 lipiec 2014 13:08

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj