logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Poziom znajomości języka a praca na najczęściej szukanych stanowiskach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jaki poziom języka wymagany jest przez pracodawców u szukanych specjalistów? Aż 80 proc. rekruterów poszukuje programistów ze znajomością języka obcego w stopniu dobrym i biegłym. Jak to wygląda na logistycznym rynku pracy?

   Serwis GoldenLine na podstawie danych z Wyszukiwarki Kandydatów GoldenLine przygotował zestawienie najpopularniejszych stanowisk poszukiwanych na polskim rynku pracy, zestawiając je z wymaganiem dotyczącym znajomości języków obcych. W jakim stopniu najczęściej szukani specjaliści powinni znać języki obce?

   Przedstawiciel handlowy sprzedaje nie tylko po polsku
Według danych z Wyszukiwarki Kandydatów rekruterzy najczęściej poszukują handlowców. W 60 proc. rekrutacji wymaga się od nich co najmniej dobrej znajomość języka obcego - w 44 proc. dobrej znajomości języka angielskiego, w 16 proc. biegłej i tylko w 10 proc. podstawowej. Poszukiwana jest także znajomość języka niemieckiego na poziomie biegłym - 10 proc. oraz dobrym 6 proc.

   Programista musi znać języki… nie tylko programowania
Od programistów wymagana jest co najmniej dobra znajomość języka angielskiego w przypadku 80 proc. rekrutacji. Aż 61 proc. rekruterów poszukuje programistów z dobrym angielskim, a 19 proc. z biegłym. Zaledwie w 10 proc. rekrutacji wystarczyła tylko podstawowa znajomość tego języka. Dodatkowo, 4 proc. rekruterów wymaga dobrego niemieckiego, a 2 proc. znajomości podstawowej.

   Bez języka nie ma kierownika
Od managerów średniego szczebla wymagano znajomości języka angielskiego aż w 72 proc. wyszukiwań rekruterów - na poziomie dobrym w 44 proc., a biegłym w 28 proc. Znajomość podstawowa dopuszczalna jest jedynie w 3 proc. Szuka się też kierowników z językiem niemieckim - dobrym 9 proc. i biegłym 5 proc.

   Księgowy liczy i mówi po angielsku
Pracę w charakterze księgowego najszybciej można znaleźć w województwie łódzkim i małopolskim. Niemal w połowie prowadzonych procesów rekrutacyjnych wymagana jest co najmniej dobra znajomość języka angielskiego. 29 proc. wyszukiwań rekruterów dotyczyło tu znajomości języka angielskiego na poziomie dobrym, a 18 proc. biegłym. Znajomości języka niemieckiego na poziomie biegłym szukano w 9 proc. rekrutacji, dobrym 8 proc., a także biegłej znajomości języka francuskiego w 7 proc.

   Logistyk - najlepiej z niemieckim
Logistyków szuka się najczęściej w województwie śląskim i łódzkim. Od logistyków wymagana jest znajomość języka niemieckiego w stopniu dobrym - 19 proc. i podstawowym 3 proc., angielskiego tylko na podstawowym - 6 proc.

   Analityk - lingwista w cenie
Stanowiska analityczne to domena branży finansowej oraz IT. Analityków poszukiwano głównie w województwie mazowieckim, dolnośląskim i małopolskim. W przypadku 47 proc. wyszukiwań rekruterów wymagana była dobra znajomość języka angielskiego, w 32 proc. biegła, a w 4 proc. podstawowa.

Ostatnio zmieniany czwartek, 19 listopad 2015 09:10

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj