logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Kręcą kilometry w ramach akcji "Podróż dla innych"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z Ustrzyk Górnych, przez Mazury, aż do Świnoujścia prowadziła 6-dniowa trasa II edycji rowerowej akcji charytatywnej „Podróż dla Innych 2016”. Wzięło w niej udział trzech entuzjastów jazdy rowerowej, których połączyła wspólna pasja i praca. Edwin Osiecki, Paweł Matczyński i Stanisław Wojtanek od 2 do 7 lipca br. na rowerach pokonali trasę liczącą ponad 1400 km! Na ostatnim odcinku dołączył do nich czwarty zawodnik, Filip Rorant z Fudacji DKMS, który przejechał odcinek 200 km ze Szczecinka aż do mety w Świnoujściu. Głównym celem rowerowej wyprawy jest propagowanie idei pomocy potrzebującym, zebranie środków dla podopiecznych fundacji Dostrzegamy Innych Ludzi i fundacji Jedni Drugim oraz rejestracja potencjalnych Dawców komórek macierzystych (Fundacja DKMS).

    Potrzebujący naszej pomocy nie są anonimowi, to często nasi sąsiedzi, krewni znajomi. Jedną z osób, dla których ta akcja jest dedykowana jest Hania, cierpiąca na wrodzony niedobór odporności i całkowitą niewydolność oddechową. Dla niej niezbędny jest zakup przenośnego koncetratora tlenu. Pomoc potrzebna jest także 26-letniej Małgorzacie z mózgowym porażeniem dziecięcym, która potrzebuje nowego respiratora do przeprowadzania 24-godzinnej wentylacji mechanicznej. Z kolei Agata, tegoroczna maturzystka, choruje na kifoskoliozę idiopatyczną i aby oddychać potrzebuje przenośnego respiratora, na który ją nie stać. Na pomoc czeka m.in. również dziewięcioletnia Kamila, którą wychowuje babcia. Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na pomoc terapeutyczną dla dziewczynki.
   Akcję „Podróż dla Innych 2016” wsparło wielu sponsorów, firmy takie jak:  Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft. w Polsce, Eden Springs, Velo, IPECO Development, Grupa Autoremo, Stacja Narciarska Małe Ciche, Kinnarps, Agap, G2A, Inter Pack-System Sp. z o.o., Fundacja „Warbud–Warto pomagać” oraz osoby prywatne i pracownicy DHL. Akcji partneruje także Fundacja DKMS, której misją jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie, zmagającego się z chorobami nowotworowymi krwi, potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Patronat honorowy nad akcją „Podróż dla Innych 2016” objął Prezydent Miasta Świnoujście, Janusz Żmurkiewicz, gospodarz i współorganizator wieńczącej akcję uroczystości na mecie w Świnoujściu. 
   Podróży dla Innych 2016” towarzyszył kampania informacyjna na profilach społecznościowych fundacji: Dostrzegamy Innych Ludzi, Jedni Drugim oraz DKMS. Patronat medialny nad akcją objęły portale BIZNESNAFALI.PL oraz SRALPE POLSKA. Z kolei Fundacja DKMS wspierała wydarzenie także poprzez pomoc w jego promocji i nagłośnieniu medialnym oraz prowadziła akcje rejestracji potencjalnych Dawców w czasie wyprawy. 

   Sylwetki uczestników „Podróży dla Innych 2016”:

Edwin Osiecki jest pasjonatem nurkowania, żeglarstwa, wspinaczki wysokogórskiej oraz ekstremalnych podróży do najbardziej egzotycznych zakątków świata. Z organizacją DHL związany jest od 13 lat, a od 2009 r. jest wiceprezesem ds. marketingu i sprzedaży w firmie DHL Express (Poland). W 2007 roku był jednym z założycieli Fundacji Jedni Drugim, a obecnie pełni funkcję prezesa zarządu.

Paweł Matczyński, poprzez aktywność sportową potrafi łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli pomagać innym. Jego zainteresowania od zawsze związane były ze sportem - uprawia żeglarstwo, windsurfing, kolarstwo i to zarówno MTB jak i szosowe. W firmie DHL pracuje od 1996 roku, a od 2012 jest dyrektorem wsparcia operacji DHL Express (Poland). Uważa, że „cel jest bardzo ważny, ale droga do niego często bywa ciekawsza i bardziej istotna”.

Stanisław Wojtanek, jak mówią o nim znajomi, to człowiek gór i przyjaciel o wielkim sercu. Od zawsze związany z Bukowiną Tatrzańską. Kocha aktywność ruchową, a przede wszystkim sporty ekstremalne, m.in. motorowe. Jest wieloletnim klientem firmy DHL Express (Poland).

Filip Rorant pracuje w fundacji DKMS od pięciu lat. Zajmuje się organizacją Dni Dawcy szpiku na terenie całej Polski oraz przygotowaniem statystyk działu Rekrutacji Dawców. Filip czynnie uprawia CrossFit, jest pasjonatem sportów wodnych, zimowych, tenisa ziemnego oraz jazdy na rowerze. Zawodnik dołączy do wyprawy w Szczecinku i pokona trasę 200 km.

   Wszyscy zawodnicy rowerowej wyprawy, „Podróż dla innych 2016” jednogłośnie twierdzą, że to wydarzenie jest przykładem na to, w jaki sposób można połączyć pasję z pomaganiem potrzebującym. Akcje charytatywne tego typu dają im siłę do działania i do pokonywania własnych słabości. Uczestnicy rowerowej akcji chcą również inspirować innych do idei pomagania.

Ostatnio zmieniany piątek, 08 lipiec 2016 11:33

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj