logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Grupa Deutsche Post DHL zachęca pracowników do udziału w szóstej edycji Światowego Dnia Wolontariusza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa Deutsche Post DHL, międzynarodowy dostawca usług pocztowych i logistycznych, po raz szósty zaprasza 500 000 swoich pracowników do udziału w Światowym Dniu Wolontariusza. W tym roku oficjalne obchody Światowego Dnia Wolontariusza przypadają w dniach 22 września - 2 października. W tym okresie pracownicy z wszystkich jednostek organizacyjnych dołączają do niezależnych organizacji i instytucji charytatywnych, aby pomóc przy projektach non-profit prowadzonych na rzecz społeczności lokalnych.

   Christof Ehrhart, wiceprezes wykonawczy Corporate Communications and Responsibility Grupy Deutsche Post DHL wyjaśnia, że motto Światowego Dnia Wolontariusza 2016 - "Pracujemy wspólnie dla lepszego świata" podkreśla znaczenie, jakie firma przykłada do współpracy:

- Wolontariat pracowników leży u podstaw naszych działań na rzecz aktywizacji ludzi i poprawy jakości ich życia. Nasze działania w ramach Światowego Dnia Wolontariusza stanowią podkreślenie faktu, że kiedy nasi pracownicy łączą siły, to nie tylko poświęcają swoją energię i umiejętności na pomoc społecznościom lokalnym, ale też rozwijają się jako zespół. Osiągają wspólne cele, cieszą się tym, co robią i są z tego dumni, a także włączają ducha Światowego Dnia Wolontariusza do swojej codziennej pracy.

   Oprócz szerokiego wyboru specjalnie zaplanowanych działań w podstawowym okresie obchodów Światowego Dnia Wolontariusza, wielu pracowników czynnie działa społecznie przez cały rok, budując trwałe relacje z organizacjami charytatywnymi, z którymi współpracują. Niezależnie od obchodów Światowego Dnia Wolontariusza, ponad 13000 pracowników DP DHL w Niemczech włączyło się w działania na rzecz pomocy uchodźcom. Grupa prowadzi również specjalny fundusz, z którego pracownicy mogą ubiegać o środki w imieniu projektów, które realizują przez cały rok.
   Znaczna większość projektów w ramach obchodów Światowego Dnia Wolontariusza w DP DHL koncentruje się na jednej z długofalowych inicjatyw firmy - GoTeach, GoHelp lub GoGreen. Wiele działań odbywa się w przedszkolach i szkołach, prowadzone są także warsztaty dla szukających pracy. Część pracowników zgłasza się również do pomocy potrzebującym, angażując się w działania związane z odbudową domów po przejściu klęsk żywiołowych lub organizując zbiórki darów. Ponieważ ochrona środowiska jest dla wielu pracowników ważną kwestią, wielu z nich decyduje się na sadzenie drzew, sprzątanie śmieci z plaż i parków, a także wpisuje się w trend "upcyklingu", przerabiając stare, niepotrzebne rzeczy na coś nowego i przydatnego. Odpowiedzialność społeczna jest również integralną częścią działalności całej organizacji DHL Express (Poland).

- Nasi pracownicy i kurierzy przez cały rok aktywnie uczestniczą w projektach, zbiórkach i akcjach charytatywnych. Organizowane są one zarówno na rzecz podopiecznych Fundacji DHL - Dostrzegamy Innych Ludzi oraz z myślą o osobach potrzebujących pomocy i będących pod opieką organizacji non-profit, z którymi od lat współpracujemy - podkreśla Malwina Głowacka, dyrektor ds. obsługi llienta DHL Parcel Polska i członek zarządu Fundacji DHL.

   Pracownicy i kurierzy DHL Express (Poland) jako wolontariusze angażują się w akcje zbiórki krwi, rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, w świąteczne aukcje charytatywne oraz inicjatywy organizowane okazjonalnie - w ramach Dnia Dziecka, Podróży dla Innych i ogólnopolskiej imprezy DHL Fun Festival i Paczkosiatka. W tym roku we wrześniu Fundacja DHL po raz kolejny uruchomiła Program Wolontariatu DHL, zachęcający pracowników i kurierów do składania własnych projektów dedykowanych lokalnej społeczności i wpisujących się w jeden z trzech filarów strategii odpowiedzialności społecznej DHL (Go Teach, Go Help, Go Green). Spośród nadesłanych zgłoszeń, Fundacja DHL co roku wybiera pięć, które otrzymują wsparcie finansowe na ich realizację.
   Z kolei Aneta Cegiełka, specjalista ds. Sprzedaży Pośredniej DHL Express i członek zarządu Fundacji DHL dodaje:

- Wszystkie inicjatywy i aktywności podejmowane przez naszą fundację oparte są na wolontariacie pracowniczym. To dzięki zaangażowaniu, kreatywności i chęci pomagania innym przez pracowników i kurierów DHL, wspólnie zrealizowaliśmy wiele fantastycznych projektów. Cieszy fakt, że z roku na rok projektów, pomysłów i chętnych do pomagania innym jest więcej i więcej. To pracownicy i kurierzy sami chętnie kreują pomysły akcji charytatywnych. Budowanie i kształtowanie postaw prospołecznych w organizacji to proces długofalowy i co ważne niezwykle opłacalny - wspiera kreowanie atmosfery otwartości i zaufania w zespole oraz uczy, jak efektywnie i z satysfakcją pomagać innym.

   Grupa Deutsche Post DHL zorganizowała pierwsze obchody Światowego Dnia Wolontariusza w 2008 r. Do 2015 r. ponad 110 000 pracowników wzięło udział w realizacji projektów non-profit na rzecz swoich społeczności lokalnych w ramach programu Światowego Dnia Wolontariusza, poświęcając około 260 000 godzin pracy nad 2 000 indywidualnych projektów w 114 krajach na całym świecie. Światowy Dzień Wolontariusza, będąc integralną częścią działań DHL w ramach odpowiedzialności obywatelskiej, wspiera strategię zrównoważonego rozwoju, która służy zrównoważeniu interesów ekonomicznych spółki i interesów grup interesariuszy z potrzebami społecznymi i środowiskowymi.

Ostatnio zmieniany piątek, 30 wrzesień 2016 16:30

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj