logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Podsumowanie roku DPD Polska - działalność CSR

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na początku 2016 roku DPDgroup ogłosiła międzynarodową strategię w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, Driving Change. Program obejmuje działania mające na celu  wsparcie lokalnych społeczności, promowanie przedsiębiorczości, działań na rzecz środowiska naturalnego oraz przyjaznej logistyki miejskiej.

   DPD Polska zaoferowała w tym roku szereg ważnych prokonsumenckich rozwiązań. Są one zbieżne celami z Driving Change. Dobrym przykładem jest DPD Pickup, czyli uruchomiona właśnie sieć punktów nadań i odbioru, która pomaga zwiększyć efektywność procesu doręczenia, a przez to podnosi komfort odbiorców i mieszkańców miast. Zakres działań CSR obejmuje nie tylko inicjatywy związane z ekologią czy przyjazną logistyka miejską, ale także ze wspieraniem innowacyjności i lokalnych społeczności.

   Przyjazna logistyka miejska
DPDGroup podejmuje starania, aby wzrost obsługi e-commerce jak najmniej wpływał na życie w miastach. Grupa rozwija narzędzia i usługi, które dają więcej możliwości nadawcom i odbiorcom przesyłek. Usługa Predict pozwala precyzyjnie określić moment doręczenia przesyłki i ułatwia kontakt z kurierem. Klient może także zawitać do punktu Pickup, żeby nadać lub odebrać paczkę wtedy, kiedy mu to najbardziej odpowiada.

- Obydwa rozwiązania powodują, że logistyka kurierska w centrach miast jest mniej uciążliwa dla mieszkańców. Sprzyja temu także dążenie DPDgroup do utrzymywania jak najmłodszej floty samochodów, których parametry zużycia paliwa i emisji spalin odpowiadają rygorystycznym wymogom - tłumaczy Maciej Głowacki, członek zarządu DPD Polska i Dyrektor Operacyjny.

   Neutralni dla środowiska
DPD dąży do tego, aby każda paczka została doręczona bez szkody dla środowiska naturalnego. Celem DPDgroup jest zredukowanie poziomu CO2 przed 2020 r. o 10% na każdą paczkę. Grupa dba także o jakość swojej floty samochodowej, gdyż nowsze pojazdy charakteryzują się niższą emisją spalin.

- Działania te z założenia nie wiążą się ze wzrostem kosztów dla klienta. W ramach DPDgroup dokonujemy pomiarów emisji CO2 samochodów, optymalizujemy ich trasy, a dzięki usłudze Predict i sieci punktów nadań i odbiorów Pickup zwiększamy doręczalność już w pierwszej próbie - zapewnia Rafał Nawłoka.
Temu celowi służy także przyjęty w firmie ekologiczny model prowadzenia biur, oparty na ograniczaniu zużycia wody i energii oraz recyklingu odpadów.

   Bliżej społeczności
- Jako firma kurierska mamy wiele możliwości nawiązywania i budowania trwałych relacji z lokalną społecznością. Chcemy pomagać różnym grupom, angażując się m.in. w działania na rzecz dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji życiowej - mówi Małgorzata Maj, rzeczniczka prasowa DPD Polska.

   Już drugi rok z rzędu firma realizuje we współpracy z Towarzystwem Nasz Dom projekt "List do świętego Mikołaja". W grudniu br. pracownicy DPD sfinansowali gwiazdkowe prezenty już dla setki dzieci z ośmiu domów dziecka w Łodzi, Przemyślu i Mrągowie. Wiosną 2016 r. DPD Polska, także we współpracy z Towarzystwem Nasz Dom, uruchomiła pilotażowy program "Kierunek Samodzielność", adresowany do młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych, uczącej się w ostatnich klasach szkół ponadgimnazjalnych. W ramach projektu zdolni uczniowie mogli ubiegać się o dofinansowanie do kursów pomagających zrealizować ich plany zawodowe.

- Unikalną wartością zaoferowaną młodym ludziom, którzy wzięli udział w projekcie, jest poczucie sprawczości i wpływu na własne życie - wyjaśnia Małgorzata Maj.

   W 2016 r. DPD była partnerem logistycznym akcji "ReZimy Dobrem" youtubera Rezigiusza, który całkowity dochód przeznaczył na budowę integracyjnego placu zabaw przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Firma kontynuuje także współpracę z Lubelskim Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia oraz prowadzi liczne zbiórki pieniężne i pomoc rzeczową dla najbliższych społeczności. Wsparła również amatorskie kluby sportowe w miejscach, w których prowadzi działalność, a także brała udział w akcji "Latarnik Polski Cyfrowej" nakierowanej na podnoszenie umiejętności obsługi komputerów w grupie wiekowej 50+.

   Innowacyjna przedsiębiorczość
Postulat "Innowacyjna przedsiębiorczość" polega na kształtowaniu ducha przedsiębiorczości w firmie i poza nią. Kierując się tym przesłaniem, DPD Polska nawiązała w tym roku partnerstwo z Fundacją Nowych Technologii, organizatorem konkursu naukowego E(x)plory. Program E(x)plory jest największą w Polsce inicjatywą wpierającą utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promującą ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej. DPD zapewnia logistykę instalacji festiwalowych i jest fundatorem jednej z nagród.
   Firma realizuje obecnie pilotażowy projekt "DPD Wspiera to", polegający na współpracy z platformą crowdfundingową wspieram.to. Jako partner logistyczny chce ułatwiać start ciekawym projektom biznesowym, społecznym lub kulturalnym. Beneficjentem projektu była m.in. Fundacja Uniwersytet Dzieci.

- Zwracamy się też do grup, które są wykluczone z normalnej aktywności zawodowej i społecznej nie tylko ze względu na sytuację rodzinną, ale także z innych powodów. Niepełnosprawni również potrzebują wsparcia w kształtowaniu przydatnych kompetencji życiowych, stąd nasz udział jako sponsora już po raz trzeci z rzędu w projekcie "Zobaczyć morze" skierowanego dla osób z dysfunkcją wzroku - wyjaśnia Rafał Nawłoka.

  DPD nawiązała w tym roku współpracę z firmą Efektum, której pracownicy - osoby niepełnosprawne - wspierają ją jako konsultanci Contact Center. Współpraca ze spółką otwiera przed nimi szanse rozwoju zawodowego i materialnego.

Ostatnio zmieniany środa, 28 grudzień 2016 13:13

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Firma LOXX wsparła logistycznie Szlachetną Paczkę

Firma LOXX  wsparła logistycznie Szlachetną Paczkę

“Weekend cudów” za nami. W tym roku firma LOXX miała niezwykłą okazję uczestniczenia w przedsięwzięciu...

PKP CARGO z wyróżnieniem w konkursie UTK

PKP CARGO z wyróżnieniem w konkursie UTK

PKP CARGO S.A. zostało wyróżnione w II edycji konkursu „Kultura bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”, organizowanego...

VIVE Transport Liderem Logistyki w programie badawczym Operator Logistyczny Roku…

VIVE Transport Liderem Logistyki w programie badawczym Operator Logistyczny Roku 2017

7 grudnia br., podczas Gali Logistyki, Transportu, Produkcji, w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie, ogłoszone...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj