logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Bank Pocztowy chce skorzystać z potencjału startupów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bank Pocztowy dołączył do  programu akceleracyjnego „GammaRebels powered by Poczta Polska”. Celem Banku jest skorzystanie z potencjału, jaki daje współpraca ze start-upami w obszarach bezpieczeństwa, edukacji, komunikacji oraz narzędzi skierowanych do grup wykluczonych finansowo.

    Bank Pocztowy dołącza do projektu „GammaRabels powered by Poczta Polska” w lipcu 2017 r. - w momencie startu naboru do jego drugiej tury. Celem projektu jest połączenie potencjału startupów z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami Banku Pocztowego i Poczty Polskiej. Bank Pocztowy liczy, że otwarcie się na pomysły generowane przez wybrane start-upy pozwoli na rozwój  w zakresie rozwiązań z obszarów bezpieczeństwa, edukacji oraz komunikacji, które ułatwią korzystanie z usług bankowych osobom z wielu względów wykluczonym finansowo. Drugi obszar zainteresowania Banku, to poszukiwanie potencjału produktowego w związku z wdrożeniem dyrektywy PSD2.

- Nawiązana współpraca może przynieść obopólne korzyści zarówno dla start-upów, jak i nas jako doświadczonych biznesowo Partnerów. Bank Pocztowy jest otwarty na innowacyjne rozwiązania, dlatego widzę duży potencjał współpracy w ramach projektu GammaRebels powered by Poczta Polska - mówi Jerzy Konopka, członek zarządu Banku Pocztowego.

   W ramach drugiej tury projektu zrealizowane mogą zostać programy akceleracyjne dla nawet 11 wybranych mikro i małych firm. Startupy otrzymają także wsparcie mentorskie m.in. w zakresie business development, budowy strategii rozwoju produktu, bądź usługi oraz zarządzania projektami innowacyjnymi. Na realizację swoich innowacyjnych projektów wybrane podmioty otrzymają dofinansowanie z PARP - do 200 tys. zł. Procedura aplikacyjna do drugiej rundy akceleracji zostanie uruchomiona w przyszłym tygodniu na stronie http://hardgamma.com/gammarebels/.
   Stronami umowy, w ramach której realizowany jest projekt, poza Bankiem są także Poczta Polska oraz HardGamma Ventures - operator projektu. Projekt potrwa do marca 2018 r.

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 lipiec 2017 07:54

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj