logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

OT Logistics przystępuje do akcji "Stop nieuczciwym pracodawcom"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa Kapitałowa OT Logistics przystąpiła do akcji "Stop nieuczciwym pracodawcom", której celem jest wspieranie pracowników w walce z nadużyciami na rynku pracy. OT Logistics jest jedyną spółką z branży TSL zaangażowaną w tę inicjatywę.

   "Stop nieuczciwym pracodawcom" to inicjatywa stowarzyszenia o tej samej nazwie. Pomoc pracownikom udzielana przez Stowarzyszenie polega na darmowych konsultacjach prawnych w przypadku sporów z pracodawcą i naruszeń praw pracowniczych. Stowarzyszenie, poprzez organizację działań windykacyjnych, wspomaga również pracowników, którzy starają się o odzyskanie należnego wynagrodzenia. Pomocy udzielają pro bono (do wysokości aktualnego stanu majątkowego Stowarzyszenia) prawnicy renomowanych kancelarii szczecińskich, krakowskich i warszawskich.
   Przykłady najczęstszych naruszeń kodeksu pracy w Polsce to brak umowy lub niewłaściwy rodzaj umowy, brak lub nieuzasadnione obniżenie wynagrodzenia, wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania terminu wypowiedzenia, odmowa wydania świadectwa pracy, praca w nieodpowiednich warunkach oraz przypadki mobbingu czy molestowania. W ciągu ostatnich miesięcy Stowarzyszenie udzieliło między innymi ponad 320 darmowych porad prawnych i pomogło w przygotowaniu ponad 60 pozwów.

Ostatnio zmieniany czwartek, 19 październik 2017 14:39

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj