Logo
Wydrukuj tę stronę

OT Logistics przystępuje do akcji "Stop nieuczciwym pracodawcom"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa Kapitałowa OT Logistics przystąpiła do akcji "Stop nieuczciwym pracodawcom", której celem jest wspieranie pracowników w walce z nadużyciami na rynku pracy. OT Logistics jest jedyną spółką z branży TSL zaangażowaną w tę inicjatywę.

   "Stop nieuczciwym pracodawcom" to inicjatywa stowarzyszenia o tej samej nazwie. Pomoc pracownikom udzielana przez Stowarzyszenie polega na darmowych konsultacjach prawnych w przypadku sporów z pracodawcą i naruszeń praw pracowniczych. Stowarzyszenie, poprzez organizację działań windykacyjnych, wspomaga również pracowników, którzy starają się o odzyskanie należnego wynagrodzenia. Pomocy udzielają pro bono (do wysokości aktualnego stanu majątkowego Stowarzyszenia) prawnicy renomowanych kancelarii szczecińskich, krakowskich i warszawskich.
   Przykłady najczęstszych naruszeń kodeksu pracy w Polsce to brak umowy lub niewłaściwy rodzaj umowy, brak lub nieuzasadnione obniżenie wynagrodzenia, wypowiedzenie umowy o pracę bez zachowania terminu wypowiedzenia, odmowa wydania świadectwa pracy, praca w nieodpowiednich warunkach oraz przypadki mobbingu czy molestowania. W ciągu ostatnich miesięcy Stowarzyszenie udzieliło między innymi ponad 320 darmowych porad prawnych i pomogło w przygotowaniu ponad 60 pozwów.

Ostatnio zmieniany czwartek, 19 październik 2017 14:39
Więcej w tej kategorii: « Sprawdź, czy sprostasz wyzwaniom Dużych Przedsiębiorstw! Cztery nagrody dla PKN ORLEN »
powrót na górę