logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Partnerstwo CHEP i Europejskiej Ferederacji Banków Żywności pomaga zwalczać głód i marnotrawstwo żywności

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

CHEP, firma specjalizująca się w obsłudze łańcucha dostaw oraz Europejska Federacja Banków Żywności (FEBA) od 2016 r. współpracują ze sobą w ramach walki z głodem, biedą, niedożywieniem i stratami żywności w Europie. W tym czasie firma CHEP zapewniała know-how z zakresu funkcjonowania łańcucha dostaw, darowizny rzeczowe, wolontariuszy oraz wsparcie finansowe na rzecz FEBA.

   Banki żywności korzystały z palet CHEP, które okazały się nieodzowne do sprawnej realizacji operacji logistycznych i efektywnej dystrybucji zebranej żywności. W minionych dwóch latach europejskie banki żywności odebrały ponad 94 000 niebieskich palet CHEP z żywnością, a ich przeładunkiem i dystrybucją zajęły się setki pracowników CHEP w ramach wolontariatu.

W 2017 r. CHEP i FEBA na obszarze Europy wdrożyły następujące projekty:

- W Irlandii firma CHEP umożliwiła konsultacje między swoimi klientami a organizacją FEBA, tak aby zwiększyć wielkość donacji żywności do krajowego banku żywności Cross Care. W rezultacie dziewięciu producentów i odbiorców detalicznych rozpoczęło zbiórki na rzecz banków żywności.

- Projekt we Włoszech bazował na specjalistycznej wiedzy CHEP z zakresu organizacji łańcuchów dostaw i zarządzania transportem. Dzięki temu Banco Alimentare, włoski bank żywności, zoptymalizował i zredukował koszty transportu. Ta inicjatywa przyniosła oszczędności transportowe dla Banco Alimentare przekraczające 26 000 euro, co odpowiada ponad 370 000 posiłków.

- W Wielkiej Brytanii firma CHEP zrealizowała projekt integracji programu bhp Grupy Brambles ("Zero harm") w działalności FareShare, brytyjskiej organizacji gromadzącej żywność dla instytucji charytatywnych. Przeprowadzając audyty i zewnętrzne analizy, specjaliści CHEP pomogli FareShare zapewnić bezpieczne środowisko pracy dla swoich pracowników i dużej grupy wolontariuszy.

- Ponad dwuletnia współpraca z FEBA na froncie walki z głodem i stratami żywności była dla nas prawdziwym wyróżnieniem. Nasz model biznesowy koncentruje się na eliminacji strat produktów w łańcuchach dostaw ze szczególnym uwzględnieniem zaopatrzenia w żywność. Wspieranie lokalnych banków żywności ekspercką wiedzą z zakresu funkcjonowania łańcucha dostaw to nie tylko pomoc dla organizacji zrzeszonych w FEBA, ale także inspiracja dla naszych pracowników - podkreśla Iñigo Canalejo, dyrektor CHEP ds. zrównoważonego rozwoju w krajach EMEA.

- Wspomagając FEBA, firma CHEP aktywnie działa na rzecz walki z głodem poprzez redukcję strat żywności w Europie. Dzięki ich pomocy federacja FEBA zoptymalizowała proces zbierania żywności na poziomie całej Unii Europejskiej, uczestnicząc w tworzeniu i zaadaptowaniu unijnych wytycznych z zakresu darowizn żywności wspólnie z organizacjami FoodDrinkEurope, EuroCommerce oraz HOTREC. Wytyczne umożliwiają większą i bezpieczniejszą redystrybucję nadwyżek żywności wśród grup w potrzebie, które teraz sprawniej otrzymają pożywne produkty spożywcze wysokiej jakości - powiedział Patrick Alix, sekretarz generalny FEBA. - Zaimponowało nam zaangażowanie zespołów CHEP podczas współpracy z bankami żywności w różnych krajach europejskich. Jesteśmy bardzo wdzięczni firmie CHEP za zaufanie, profesjonalizm oraz entuzjazm pracowników, które demonstrowali podczas realizacji każdego zainicjowanego projektu.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 luty 2018 13:53

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj