logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

ORLEN chce rozwijać działalność badawczo-rozwojową

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

PKN ORLEN, realizując konsekwentnie strategię w zakresie badań i rozwoju (B+R), prowadzi prace nad stworzeniem koncepcji rozbudowy infrastruktury badawczej poprzez budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego w Płocku. W najbliższych tygodniach firma wystosuje na rynek zapytanie w celu pozyskania ofert na realizację projektu w formule EPC. Centrum B+R będzie zapleczem technicznym umożliwiającym intensyfikację tempa wdrażania nowych rozwiązań technicznych oraz rozwoju nowych technologii i produktów.

     Założenia koncepcyjne dla Centrum Badawczo-Rozwojowego przewidują zapewnienie niezbędnego zaplecza technicznego do prowadzenia projektów B+R nakierowanych zarówno na wdrażanie nowych rozwiązań technicznych, prac nad nowymi produktami i technologiami, jak też prac nad usprawnianiem i optymalizacją już realizowanych procesów i produktów. Centrum umożliwi sprostanie wyzwaniom intensyfikacji zadań obszaru badań i rozwoju, w tym realizacji długofalowej agendy badawczej koncernu oraz prac nakierowanych na wyzwania regulacyjne. Będzie stanowić także przestrzeń dla rozwoju portfela projektów badawczych i technologicznych.

- Centrum będzie istotnym elementem systemu infrastruktury badawczej naszej grupy kapitałowej, uzupełniającym możliwości, którymi dysponujemy, między innymi w postaci ośrodka badawczego Unicre zlokalizowanego w czeskim Litvinovie. W szczególności umożliwi szybkie wdrażanie nowych rozwiązań i technologii do działalności gospodarczej - powiedział Józef Węgrecki, członek rady nadzorczej PKN ORLEN, oddelegowany do zarządu spółki, odpowiedzialny za obszar badań i rozwoju.

   Centrum Badawczo-Rozwojowe w zamyśle ma także stanowić pomost pomiędzy pracami realizowanymi przez świat nauki a działalnością rozwojową koncernu. Ma pełnić rolę zaplecza, które umożliwiałoby wypełnienie luki pomiędzy „laboratorium” a „skalą przemysłową”. W tym celu założenia obejmują lokalizację centrum w bezpośredniej bliskości zakładu produkcyjnego i laboratorium analitycznego w Płocku oraz stworzenie odpowiedniej przestrzeni architektonicznej wraz z dostępem do infrastruktury i mediów. Taka konfiguracja umożliwi intensyfikację prac B+R zgodnie z najlepszymi praktykami światowymi w sektorze rafinerii i petrochemii. Decyzji realizacyjnej dotyczącej budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego będzie można spodziewać się w przeciągu roku.

Ostatnio zmieniany czwartek, 15 marzec 2018 14:06

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj