logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Fundacja na szóstkę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1000 spełnionych marzeń dziecięcych, 800 podopiecznych, 15 zbiórek krwi, ponad 30 zrealizowanych aukcji, blisko 50 kurierów i pracowników wspartych finansowo i materialnie, 15 zrealizowanych projektów wolontariackich i tony zebranych korków - oto 6-letni dorobek Fundacji DHL.

   Pracownicy DHL, wolontariusze, podopieczni i przyjaciele Fundacji DHL "Dostrzegamy Innych Ludzi", 26 marca świętowali jej 6. urodziny. Ten dzień był szczególną okazją do podkreślenia roli wszystkich osób zaangażowanych w pracę fundacji, jej sympatyków, przyjaciół i wszystkich wolontariuszy, którzy udzielają się na rzecz innych z potrzeby serca i bezinteresownie. To oni od lat angażują się w pomoc finansową, materialną i wsparcie społeczne dla najbardziej potrzebujących.

- Zaangażowanie się w pomoc innym w swoim wolnym czasie - czyli po pracy, a często również  w weekendy - wymaga niejednokrotnie wielu wyrzeczeń, ale zawsze rekompensatą są wielka radość i ogromna satysfakcja. Nie raz przekonaliśmy się o tym, że nasza fundacyjna działalność dla wielu osób była jedyną formą okazanej pomocy - powiedziała Aneta Cegiełka, specjalista ds. sprzedaży pośredniej DHL Express i członek zarządu fundacji DHL "Dostrzegamy Innych Ludzi".

   Zalążkiem powstania Fundacji DHL stała się działalność społeczna wąskiej grupy pracowników DHL Express (Poland), którzy z determinacją i z zapałem realizowali akcje społeczne oraz swoją postawą skutecznie zarażali innych. To sprawiło, że w ciągu 6 lat Fundacja DHL zapoczątkowała wiele inicjatyw społecznych, takich jak m.in.: aukcje świąteczne i walentynkowe, zbiórki prezentów dla wychowanków domów dziecka, które z czasem stały się regularne i przybrały charakter ogólnopolski we wszystkich lokalizacjach DHL w Polsce. Dzisiaj Fundacja DHL zrzesza blisko 800 podopiecznych w całym kraju i na stałe współpracuje z 8 instytucjami, których misją również jest niesienie pomocy innym. Należą do nich m.in. Fundacja Słonie na Balkonie, Fundacja Gajusz, Pracownia Alternatywnego Wychowania, wybrane domy dziecka czy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
   Od początku działalności Fundacja aktywnie angażuje się również w pomoc pracownikom i kurierom DHL oraz ich rodzinom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Równocześnie jest inicjatorem i wykonawcą wielu akcji oraz cyklicznie odbywających się projektów, takich jak licytacje i aukcje na rzecz podopiecznych Fundacji DHL, organizacja wycieczek, a także spotkań ze św. Mikołajem dla wychowanków placówek szkolno-opiekuńczych. Dwa razy do roku przeprowadzane są akcje zbiórki krwi, w których biorą udział kurierzy i pracownicy DHL. Regularnie odbywają się aukcje w celu pozyskania środków finansowych i materialnych na rzecz podopiecznych wybranych domów dziecka oraz bezdomnych zwierząt w schroniskach.
  Od lat Fundacja prowadzi program wolontariatu pracowniczego, którego celem jest wspieranie lokalnych inicjatyw pracowniczych, mających pomóc najbardziej potrzebującym. W jego ramach pracownicy zgłaszają własne inicjatywy wolontariackie, w których wskazują kogo i w jaki sposób chcieliby wesprzeć. W ten sposób udało się zrealizować już kilkadziesiąt projektów w różnych placówkach pomocy społecznej w Polsce.
   W kalendarz wydarzeń organizowanych pod patronatem Fundacji DHL na stałe wpisała się także "Podróż dla Innych". Od 2015 roku Fundacja partneruje rowerowej akcji charytatywnej, zainicjowanej przez menadżerów firmy DHL Express oraz jej wieloletniego klienta. Co roku uczestnicy rowerowej podróży w kilka dni pokonują kilkusetkilometrowy dystans, którego celem jest zbiórka środków na rzecz podopiecznych Fundacji DHL "Dostrzegamy Innych Ludzi" i Fundacji "Jedni Drugim". W ciągu trzech edycji udało się zebrać środki na leczenie i zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla siedmiorga podopiecznych obydwu fundacji.
    Tradycją stały się także zbiórki plastikowych korków we wszystkich lokalizacjach DHL w Polsce. Do tej pory udało się zebrać kilkanaście ton nakrętek. Środki pozyskane z ich sprzedaży zostały przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym (zakup sprzętu i rehabilitację).

- W ciągu 6 lat pod patronatem naszej Fundacji przeprowadziliśmy kilkadziesiąt akcji społecznych i charytatywnych, przepracowaliśmy setki godzin w ramach wolontariatu, poznaliśmy wspaniałych ludzi, zyskaliśmy wielu przyjaciół i wspólnie uroniliśmy niejedną łzę. Wszystko co robimy, robimy z myślą o drugim człowieku - powiedziała Malwina Głowacka, dyrektor ds. obsługi klienta DHL Parcel i członek zarządu fundacji DHL "Dostrzegamy Innych Ludzi".

Ostatnio zmieniany środa, 28 marzec 2018 11:14

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj