logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

III edycja WABCO4Designers

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

WABCO, dostawca technologii poprawiających bezpieczeństwo, efektywność i komunikację pojazdów ciężarowych, organizuje kolejne spotkanie z cyklu WABCO4Designers.

   Nowoczesne technologie, które na dobre wkroczyły do świata motoryzacji, powstają dzięki zaangażowaniu inżynierów, którzy z pasją rozwiązują zaawansowane problemy techniczne. Często posiłkują się przy tym skomplikowanymi metodami obliczeń, testów i symulacji, które będą tematem przewodnim obecnej, już III edycji spotkania dla inżynierów konstruktorów z cyklu WABCO4Designers.

- Postęp technologiczny w motoryzacji i innych dziedzinach życia to efekt konsekwentnej, często wielomiesięcznej pracy wielu inżynierów. Przełomowe pomysły i rozwiązania powstają często dzięki kooperacji, dlatego WABCO jako lider innowacji chętnie dzieli się z inżynierami swoją wiedzą. Dla wielu z nich jesteśmy także kuźnią talentów - powiedział Paweł Pałubiński, dyrektor generalny WABCO Polska.

   Dla inżynierów spoza WABCO szczególnie cenny będzie kontakt z ekspertami-praktykami z działu obliczeń i symulacji, którzy na co dzień wspierają konstruktorów, i którzy podczas majowej edycji WABCO4Designers podzielą się swoimi doświadczeniami. Obliczenia i symulacje są obecnie szeroko wykorzystywane przy konstruowaniu produktów w różnych sektorach gospodarczych, w tym m.in. w branży motoryzacyjnej, lotniczej czy AGD. To nieodzowny element inżynierii produktu. Podobnie WABCO powszechnie wykorzystuje wsparcie symulacyjne w swoim Globalnym Centrum Badawczo-Rozwojowym, w którym zatrudnionych jest ponad 300 inżynierów, z czego połowę stanowią konstruktorzy bezpośrednio odpowiedzialni za bezpieczeństwo projektowanych produktów. Aby to osiągnąć niezbędne jest wsparcie zespołu obliczeń i symulacji, który przy wykorzystaniu zaawansowanych metod i narzędzi dokonuje oceny wytrzymałości, funkcjonalności i żywotności. Jednymi z głównych produktów podlegających takiej weryfikacji są sprężarki, hamulce, siłowniki hamulcowe, elementy zawieszenia stosowane w samochodach ciężarowych i osobowych, elementy systemów zarządzania powietrza, systemów stabilizacji jazdy oraz automatycznych skrzyń przekładniowych.

Ostatnio zmieniany piątek, 18 maj 2018 10:05

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj