logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Analizy DHL umożliwiają lepsze zrozumienie sieci dostawcy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL poszerza swoje portfolio zarządzania łańcuchem dostaw i analizy poprzez uruchomienie Portalu Transparency DHL Resilience360. Internetowa usługa współpracy umożliwia międzynarodowym firmom wizualizację pełnego obrazu ich sieci dostaw, łącznie z poddostawcami pierwszego poziomu, ich dostawcami itd. Gdy łańcuchy dostaw rozszerzają się i stają się coraz bardziej złożone z powodu globalizacji, wiele firm traci możliwość wglądu w swoją pełną sieć dostaw i nie jest w stanie właściwie ocenić poziomów ryzyka. Gromadząc dane za pośrednictwem Portalu Transparency są w stanie rozpoznać kluczowe punkty swojej sieci i w ten sposób ostatecznie usprawnić ciągłość biznesową.

   Usługa działa niezależnie, może być jednak łączona z oceną ryzyka i rozwiązaniami monitoringu zdarzeń przez DHL Resilience360, a wszyscy dostawcy uczestniczący w sieci uzyskują natychmiastowy dostęp do tych możliwości.

- Brak przejrzystości jest kluczową słabością wielu współczesnych łańcuchów dostaw. Zrozumienie całej sieci dostaw w swojej działalności, zapewni przedsiębiorstwom zgodność nawet na lokalnym poziomie oraz ograniczy możliwość utraty przez nie reputacji, dzięki szybszym okresom regeneracji w przypadku uciążliwych zdarzeń. Dodatkowo zmniejsza koszty ubezpieczeniowe poprzez większą wiedzę na temat ryzyka łańcucha dostaw oraz indywidualnych punktów podatności na awarię. Nasz nowy portal umożliwia uzyskanie szybkiego i swobodnego wglądu w takie sytuacje - wyjaśnia Jan Speich, senior manager działu Product Management DHL Resilience360, DHL Customer Solutions & Innovation.

   Przedsiębiorstwa nie nadążają za rozwojem dzisiejszych łańcuchów dostaw. Ze względu na globalizację oraz szybko zmieniające się ramy regulacyjne, są często bezsilne wobec występującego ryzyka. Według Instytutu Business Continuity, połowa wszystkich przerw w dostawach jest spowodowana przez poddostawców drugiego poziomu i kolejnych. Mimo tego, cztery na pięć przedsiębiorstw nie posiada całkowitego wglądu w łańcuch dostaw poza swoimi bezpośrednimi dostawcami. Obejmuje to dokładne miejsca pobytu poddostawców niższych poziomów, na których opierają się te przedsiębiorstwa i sposobów, w jaki prowadzą swoją działalność.
   Nowy Portal Transparency DHL umożliwia klientom gromadzenie istotnych informacji w celu lepszego dostępu do ich podatności na klęski żywiołowe, kwestie regulacyjne, ryzyko koncentracji lub sytuacje polityczne. W pełni konfigurowalna platforma oferuje uprzednio zdefiniowane szablony ankiet w celu indywidualnego zaprojektowania wymogów, na przykład w zakresie zarządzania ciągłością biznesową, a także uzyskanych zaświadczeń, łącznie z licencją Customs Trade Partnership Against Terrorism (C-TPAT).
   Przedsiębiorstwo może rozpocząć zbieranie danych pochodzących od swoich poddostawców pierwszego poziomu za pośrednictwem bezpiecznego narzędzia online, podczas gdy system automatycznie zarządza dalszymi iteracjami z kolejnych poziomów dostawców. Ostatecznie, system generuje również raporty podsumowujące i zezwala użytkownikom na bezproblemowe przeglądanie danych w celu identyfikacji ognisk ryzyka.

- Cyfrowe ślady, zarejestrowane w momencie, gdy klient korzysta z dostawy DHL, mogą być wykorzystane do wykrycia wielopoziomowych łańcuchów dostaw - wyjaśnia Tobias Larsson, dyrektor Resilince360, DHL Customer Solutions & Innovation. - Portal Transparency DHL Resilience360 zapewnia przedsiębiorstwom łatwiejszy, szybszy i bardziej wydajny sposób na gromadzenie potrzebnych informacji w celu zarządzania ryzykiem, zapewnienia zgodności z przepisami prawa oraz obsługi pewnych i wytrzymałych łańcuchów dostaw.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 grudzień 2016 15:41

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj