logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Cross-border e-commerce: Raport Arvato o płatnościach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeden z wiodących dostawców usług dla branży e-commerce, Arvato, przygotował rzetelny raport z rynków zagranicznych dotyczący sprzedaży transgranicznej, potencjału cross-border e-commerce oraz zachowań międzynarodowych konsumentów.

    Wartość handlu transgranicznego jako istotnej części e-commerce sukcesywnie rośnie. Z raportu przygotowanego przez Arvato jasno wynika, iż czynniki, które kształtują zachowania konsumentów w kwestii zakupów online w zagranicznych sklepach to przede wszystkim lepsza cena, atrakcyjne warunki polityki zwrotów oraz darmowa dostawa produktów. Specyfikacja każdego z państw w zakresie cross-border e-commerce jest bardzo istotna i niezwykle pomocna w przypadku przedsięwzięcia działań, dzięki którym wejdziemy na zagraniczne rynki. Arvato zbadało, że największy potencjał dla cross-border e-commerce w Europie mają kraje Beneluxu oraz inne małe państwa, takie jak Cypr czy Austria. Mieszkańcy z tych krajów kupują dużo za granicą, ponieważ często lokalne e-sklepy nie są w stanie zaspokoić popytu na pożądane produkty. Dla polskich sklepów internetowych wciąż największy potencjał drzemie w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Są to największe i najbardziej dojrzałe rynki e-commerce, a przede wszystkim mieszkają tam nasi rodacy, którzy napędzają sprzedaż w polskich e-sklepach.

- Wszystkie informacje zawarte w raporcie pozwalają nam sądzić, iż handel transgraniczny będzie miał olbrzymi wpływ na e-commerce w Polsce. Obserwujemy dynamiczne zmiany na międzynarodowym rynku i przewidujemy znaczny wzrost zainteresowania polskim e-commerce, szczególnie ze względu na to, że  wyróżnia nas jeden z najniższych wskaźników zwrotów w skali globalnej oraz mocno rozwinięte płatności mobilne - komentuje Lidia Ratajczak-Kluck, dyrektor Arvato SCM Solutions w Polsce, członek zarządu w Arvato Polska.

   Europejski rynek cross-border e-commerce jest bardzo mocno rozwinięty. Poza wspomnianymi już Niemcami i Wielką Brytanią, w pierwszej trójce plasuje się Francja z wynikiem 66% kupujących online i 77,6 mld euro wartości rynku. W Skandynawii najmocniejszy jest duński rynek cross-border z naciskiem na segment turystyczny i płatności kartą kredytową. Jednym z najsilniejszych rynków cross-border e-commerce jest również Austria - konsumenci płacą kartą kredytową, korzystają z opcji pay-after-delivery i PayPal.

- Potencjał cross-border e-commerce dla polskich przedsiębiorców jest dość duży. Dzięki temu e-sprzedawcy mogą dotrzeć na nowe rynki i odpowiedzieć na potrzeby międzynarodowych konsumentów, którzy szukają dla siebie najlepszych warunków transakcyjnych. I choć największym wyzwaniem dla polskich przedsiębiorców mogą być kwestie administracyjne oraz regulacje prawne, zdecydowanie warto zainwestować w handlową ekspansję zarówno na Zachód, jak i wschodnie rynki  - dodaje Lidia Ratajczak-Kluck z Arvato Polska.

   Według raportu Arvato największym ryzykiem dla e-konsumentów jest kradzież tożsamości, dlatego aż 50% z nich zabezpiecza płatności odciskiem palca, kodem CVC i zakłada ochronę 3D, np. generowanie haseł za pośrednictwem wiadomości SMS. Polacy oczekują od cross-border e-commerce całodobowej dostępności do obsługi klienta, dostawy door-to-door i transparentności procesu sprzedaży. Najpopularniejsze obszary zakupowe to Dom i Ogród, Multimedia, Odzież i Tekstylia.


POBIERZ RAPORT

Ostatnio zmieniany piątek, 17 listopad 2017 13:39

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj