Logo
Wydrukuj tę stronę

PKP CARGO realizuje przewozy dla wojsk NATO

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od początku stycznia br. PKP CARGO zrealizowało ponad 60 transportów wojskowych na rzecz armii amerykańskiej w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO. Planowane są kolejne transporty, zarówno w relacjach  międzynarodowych i krajowych.

   Na przewozy dla armii amerykańskiej złożyło się 40 transportów z Niemiec i ponad 20 transportów  w relacjach do Niemiec, Rumunii, Bułgarii oraz do krajów bałtyckich. W ramach zawartych umów z PKP CARGO CONNECT Spółka PKP CARGO zapewniła wojsku amerykańskiemu usługi rozładunku/załadunku sprzętu wojskowego. Wykorzystano tu między innymi ciężkie dźwigi stu- i dwustutonowe. Dodatkowo zrealizowano przeładunki i dowozy/odwozy kontenerów. Przewozy były realizowane bez większych problemów, mimo panujących w tym okresie bardzo niskich temperatur, sięgających -15oC i niższych. Dzięki pomocy PKP Intercity, w sytuacjach awaryjnych udało się w krótkim czasie przygotować do ruchu specjalne wagony pasażerskie, które wykorzystano w przewozach dla wojska.
  
- Mamy satysfakcję, że Grupa PKP CARGO, jako jeden z największych operatorów w Unii Europejskiej, może brać aktywny udział w realizacji przewozów wojskowych, zwłaszcza na rzecz wojsk armii amerykańskiej, w ramach wzmocnienia bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO. Chciałbym podkreślić bardzo dobrą atmosferę, w jakiej przebiegała współpraca zarówno z sąsiednimi przewoźnikami, jak i z wojskiem, a także ze spółkami z Grupy PKP - powiedział prezes zarządu PKP CARGO Maciej Libiszewski
  
   Jednocześnie od stycznia br. PKP CARGO realizuje przewozy na rzecz wojsk armii holenderskiej, które ćwiczą na poligonie w Drawsku Pomorskim, a także dla armii czeskiej, która przemieszczała się na ćwiczenia do krajów bałtyckich. 
   PKP CARGO stale współpracuje z polskimi siłami zbrojnymi i Ministerstwem Obrony Narodowej, wykonując na potrzeby polskiego wojska różnego rodzaju przewozy. Transport kolejowy odgrywa istotną rolę w zabezpieczeniu mobilności Sił Zbrojnych, zarówno w czasie pokoju, na potrzeby logistyczne, szkoleniowe oraz w misjach i operacjach wynikających z zobowiązań sojuszniczych NATO i UE.

- Cieszy nas fakt, że jesteśmy partnerem godnym zaufania nie tylko dla polskiej armii, ale także dla NATO i armii Stanów Zjednoczonych. To kolejny dowód na to, że jesteśmy w stanie zrealizować zamówienie na dowolne przesyłki specjalistyczne, także takie, których przewóz może powodować trudności ze względu na kształt, masę ładunku czy jego wyjątkową specyfikację - podsumował prezes Libiszewski.

Ostatnio zmieniany czwartek, 16 marzec 2017 15:10
Więcej w tej kategorii: « Firma Solaris nagrodzona tytułem EBUS Award 2017 ProfiDrive® Tour 2017 wyruszył w objazd po Polsce »
powrót na górę