logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Jak bezpiecznie przewieźć szkło w rozmiarze XXL? - Go Logis organizuje ponadnormatywny transport szyb

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Go Logis, polska firma spedycyjna o zasięgu międzynarodowym, dla jednego z klientów z branży budowlanej zrealizowała ostatnio kolejne ciekawe zlecenie transportu drogowego. Spedytorzy stanęli przed zadaniem zorganizowania przewozu 4 ponadnormatywnych szyb okiennych, przeznaczonych do montażu w jednym z najnowocześniejszych apartamentowców w Londynie.

   Ten bardzo wrażliwy na uszkodzenia ładunek pokonał trasę o długości około 2 400 km w relacji Belgia - Polska - Belgia. Kluczowe znaczenie dla organizacji transportu przez Go Logis miał rozmiar ładunku -  wysokość każdej z tafli szkła przekraczała 3 metry. Łączna waga całej przesyłki wynosiła 7 ton. Zorganizowany przez Go Logis transport szyb okiennych składał się z dwóch etapów. Najpierw tafle szkła zostały odebrane od producenta w Belgii i dostarczone na Śląsk do zakładu specjalizującego się w obróbce szkła. Po zakończeniu prac w Polsce, Go Logis zorganizował transport powrotny do fabryki w Belgii. 

- Przewóz specjalistycznego szkła o ponadstandardowych rozmiarach, które jest towarem bardzo wrażliwym na uszkodzenie, a jednocześnie bardzo drogim, wymaga od spedytora precyzyjnych przygotowań. Na każdym etapie, od załadunku przez transport po rozładunek, trzeba pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Dla nas kluczowe znaczenie miało właściwe zabezpieczenie ładunku na czas przewozu, odpowiednie zaplanowanie trasy oraz dobór środka transportu i typu naczepy, dostosowanej do wagi i rozmiarów ładunku. Musieliśmy też dopilnować formalności, na przykład upewnić się czy przewoźnik, realizujący zlecenie, posiada specjalistyczne pozwolenie na przewóz towaru o takiej wysokości, obowiązujące zarówno w Polsce, jak i krajach tranzytowych - wyjaśnia Karolina Torenc, zastępca kierownika obsługi klienta Go Logis.

   Aby zapewnić bezpieczeństwo wrażliwego ładunku w czasie przewozu i zapobiec ewentualnym uszkodzeniom, szklane tafle zostały umieszczone w 4 stojakach o różnych rozmiarach. Największy z nich miał 3,29 m wysokości, 3,53 m długości i 1,20 m szerokości, a najmniejszy odpowiednio 2,6 m, 3,57 m i 0,8 m. Do transportu Go Logis wykorzystał niskopodwoziowe naczepy semi.

- Coraz częściej, oprócz standardowych transportów drogowych całopojazdowych i częściowych, realizujemy dostawy specjalne zarówno na rynki wschodnie i bliskowschodnie, jak i do krajów Unii Europejskiej. Jesteśmy otwarci na wyzwania, chętnie podejmujemy się realizacji takich zamówień. Naszym kluczem do sukcesu jest indywidualne podejście do klienta, doświadczony zespół spedytorów, sprawdzeni partnerzy biznesowi i profesjonalni przewoźnicy, którzy dysponują flotą pojazdów dostosowanych do różnych transportów - podsumowuje Grzegorz Szenejko, właściciel Go Logis. 

   Transport tych specjalnych szyb do Belgii jest kolejnym przykładem niestandardowego zlecenia zrealizowanego przez Go Logis. Bialski spedytor dostarczał już m.in. 12-tonowy ciągnik rolniczy do Turcji, górnicze taśmy transporterowe i przenośnikowe zwinięte w koła o wadze od 3 do 6 ton na Ukrainę, gotowe markizy tarasowe o długości ponad 7 m i szerokości blisko 2 m do Rosji, czy ważące blisko 7 ton saszetkarki i koperciarki do Iranu.

Ostatnio zmieniany wtorek, 17 lipiec 2018 09:11

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj