logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

50% rabatu na numer LEI do końca czerwca

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Według dyrektywy MiFID-II Unii Europejskiej od połowy 2018 roku wszystkie podmioty prawne działające na rynkach finansowych będą musiały posiadać własny numer LEI (Legal Entity Identifier). Bez niego nie będzie możliwe dokonywanie transakcji finansowych, m.in. kupowanie lub sprzedawanie akcji, obligacji, gwarancji, obligacji rządowych i instrumentów pochodnych. Tylko teraz można skorzystać z 50% rabatu od opłaty za odnowienie LEI w GS1 Polska po przeniesieniu tego identyfikatora od dotychczasowego dostawcy.

Identyfikator LEI to kod alfanumeryczny, składający się z 20 znaków, gwarantujący bezpieczeństwo i transparentność dla partnerów zawierających między sobą transakcje finansowe. Kod ten służy do jednoznacznej identyfikacji podmiotów prawnych, które od połowy 2018 roku będą chciały dokonywać transakcji finansowych. Nadawać go mogą jedynie organizacje, które przeszły z sukcesem proces akredytacji przez Global Legal Entity Identifier Foundation (GLEIF), międzynarodowy podmiot odpowiedzialny za zarządzanie identyfikatorami LEI na całym świecie. 

Globalne przyjęcie identyfikatora LEI pozwoli na sprawniejsze zarządzanie ryzykiem w firmach, a także lepszą ocenę ryzyk makro- i mikroostrożnościowych. W ten sposób osiągnięta zostanie większa spójność rynku przy jednoczesnym ograniczeniu przestępczości finansowej bez naruszania zasad uczciwości rynkowej. Nie mniejsze znaczenie ma również fakt, że wdrażanie systemu LEI zwiększa ogólną jakość i rzetelność danych finansowych.

 


W jaki sposób kod LEI może pomóc firmie przygotować się na wyzwania przyszłości:

      - lepsze zarządzanie ryzykiem,
      - lepsza wydajność operacyjna,
      - dokładniejsze obliczanie ekspozycji,
      - uproszczona sprawozdawczość dla organów regulacyjnych,
      - zabezpieczenie kontrahentów we wszystkich procesach biznesowych,
      - identyfikacja kontrahentów w skali globalnej.

 

Podmioty, które złożą wniosek o przeniesienie LEI do GS1 do końca czerwca bieżącego roku, otrzymają zwrot 50% opłaty za odnowienie tego identyfikatora. Więcej informacji na ten temat na stronie GS1 Polska. 

Ostatnio zmieniany piątek, 18 maj 2018 11:31

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj