logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

GS1 Polska patronem merytorycznym studiów podyplomowych e-commerce

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

GS1 Polska została partnerem merytorycznym studiów podyplomowych e-commerce, organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Celem powołania nowej specjalizacji jest pomoc przedsiębiorstwom w wykształceniu kadr dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce.

Polski e-commerce jest wart ponad 40 mld złotych. W ubiegłym roku 54 proc. polskich internautów kupowało online, co daje o 4% lepszy wynik niż w roku 2016. Wraz z e-handlem rozwijają się usługi wspierające, takie jak marketing czy logistyka.

- Przez wiele lat nasza organizacja koncentrowała się na działalności w sprzedaży offline, pomagając firmom usprawniać ich procesy logistyczne. Dziś, gdy każda firma przenosi część swojej działalności do sieci, naszymi działaniami wspieramy również handel online, m.in. za sprawą strategicznej współpracy z firmą Google. Merytoryczne wsparcie kierunku e-commerce jest dla nas naturalną konsekwencją naszych działań i misji - komentuje dr Elżbieta Hałas, Członek Zarządu GS1 Polska.

Dynamiczny rozwój sprzedaży internetowej wymusza na operatorach KEP konieczność stosowania coraz to nowszych technologii dostarczania przesyłek, które z jednej strony umożliwią sprawniejszą logistykę, a z drugiej redukcję kosztów. Logistyka dla sektora e-commerce to również konieczność dokonania szeregu zmian zarówno w infrastrukturze technicznej, jak i informatycznej, a także optymalizacji szeregu procesów związanych z obsługą e-klientów.

- Nasze doświadczenie oraz współpraca z operatorami rynku KEP na całym świecie pozwalają nam proponować nowoczesne rozwiązania usprawniające logistykę w e-commerce. Nasze zaangażowanie i wkład w rozwój tego rynku zostało w zeszłym roku dostrzeżone i nagrodzone EKOMERSEM, przyznawanym przez ekspertów z branży e-handlu - komentuje Agata Horzela, Menedżer ds. standardów GS1 w TSL.

Partnerstwo merytoryczne GS1 to nie tylko globalne przykłady działań, ale także lokalni eksperci. Partner zapewni również kadrę, udostępniając swoich ekspertów, m.in. Agatę Horzelę, współautorkę opracowań na temat rynku KEP, oraz Magdalenę Krasoń-Wałęsiak, która swoją przygodę z rynkiem e-commerce zaczynała w Allegro, a dziś odpowiada za współpracę z marketplace'ami.

 - Wierzę, że dopracowany program i wyjątkowa kadra sprawią, że absolwenci studiów będą posiadali wiedzę i umiejętności niezbędne do rozpoczęcia i prowadzenia działalności handlowej za pośrednictwem Internetu lub, jeśli już pracują w tej branży, zwiększenie zasięgu e-sklepu i usprawnienia procesów wspierających - komentuje prof. Arkadiusz Kawa, kierownik studiów podyplomowych.

Więcej informacji na temat kierunku na stronie internetowej Uniwersytetu.

Ostatnio zmieniany środa, 26 wrzesień 2018 15:19

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj