logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

System monitorowania pacjentów według Philipsa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowy system monitorowania pacjentów, opracowany przez firmę Philips, usprawni proces podejmowania decyzji dotyczących terapii i umożliwi optymalne wykorzystanie czasu pracy wykwalifikowanych pracowników medycznych.

Philips Medical Systems - wydział firmy Royal Philips Electronics uzyskał od agencji kontrolującej dystrybucję żywności i leków (FDA) zezwolenie na wprowadzenie na rynek nowatorskiego systemu służącego do monitorowania pacjentów. Korzystając z tego systemu, personel medyczny zatrudniony na oddziałach intensywnej terapii może wyświetlać na monitorze zainstalowanym w sali szpitalnej istotne informacje, takie jak rezultaty badań i zalecenia lekarzy zatrudnionych w innych oddziałach szpitala, bez konieczności przerywania procesu monitorowania stanu zdrowia pacjenta.

Nowy system monitoringu IntelliVue Patient opracowany przez firmę Philips, wykorzystujący technologię portalową, powinien przyczynić się do usprawnienia procesu podejmowania decyzji dotyczących terapii i zwiększenia ilości czasu przeznaczonego na kontakt z pacjentem.

System IntelliVue wykorzystujący technologię portalową umożliwia personelowi medycznemu uzyskanie dostępu do informacji przechowywanych w różnych obszarach szpitala oraz bezpieczne przeglądanie i przetwarzanie informacji dotyczących pacjentów bez konieczności opuszczania oddziału intensywnej terapii. Jest to pierwszy system monitorowania pacjentów oferujący rzeczywistą integrację na ekranie monitora komputerowego różnorodnych aplikacji bez konieczności instalowania dodatkowych połączeń sieciowych oraz gwarantujący ochronę i uwzględnianie priorytetów danych. Zgodnie z oczekiwaniami producenta, system IntelliVue przyczyni się do redukcji opóźnień w procesie podejmowania decyzji dotyczących terapii i umożliwi eliminację konieczności nadzorowania procesu przekazywania danych dotyczących pacjentów, a pośrednio umożliwi optymalne wykorzystanie czasu pracy personelu medycznego, przeznaczonego na kontakt z pacjentem.

Zgodnie z nowym raportem opublikowanym przez RoperASW prawie połowa pracowników medycznych zatrudnionych na oddziałach intensywnej terapii, uczestniczących w ankiecie, przyznaje, że przeznacza nie mniej niż trzy godziny dziennie na pobieranie wyników badań z innych oddziałów szpitalnych. Lekarze przeznaczają więc przeciętnie 46 dni rocznie na gromadzenie informacji dotyczących pacjentów. Ponadto 76 proc. lekarzy zauważyło, że wyniki badań są często udostępniane z opóźnieniem. Wpływa to niekorzystnie na efektywność procesu podejmowania decyzji dotyczących terapii.

Technologia informacyjna implementowana przez firmę Philips zmienia metody gromadzenia i przetwarzania informacji dotyczących pacjentów. System IntelliVue wykorzystujący technologię portalową umożliwia eliminację konieczności pobierania przez personel medyczny danych, takich jak wyniki badań, historie choroby i klisze rentgenowskie z wielu systemów, udostępniając niezbędne materiały bezpośrednio na oddziale intensywnej terapii. System został zaprojektowany w celu zwiększenia efektywności procesu przetwarzania danych oraz ułatwienia lokalizacji informacji dotyczących pacjentów, które mogą ułatwić diagnozowanie, a więc zwiększyć skuteczność procesu terapeutycznego.

Należy również zwrócić uwagę na inne korzyści wynikające z zastosowania tego systemu. Lekarze mogą konsultować metody terapeutyczne z pacjentami i ich rodzinami, jak również z innymi pracownikami medycznymi, bez konieczności opuszczania oddziału intensywnej terapii. Takie rozwiązanie przyczyni się do usprawnienia komunikacji między lekarzami i pacjentami, ułatwi również rozpraszanie obaw pacjentów dotyczących ich stanu zdrowia. Ponadto nowy system zwiększa efektywność komunikacji i konsultacji między personelem medycznym.

System monitorujący IntelliVue jest połączony za pośrednictwem sieci informatycznych z centrum informacyjnym IntelliVue Information Center firmy Philips - systemem nadzoru opartym na zintegrowanych aplikacjach wspierających procesy kliniczne. Centrum informacyjne jest częścią rodziny produktów IntelliVue i pełni rolę portalu wspomagającego proces podejmowania decyzji, współpracującego z monitorami zainstalowanymi na oddziałach intensywnej terapii oraz modułami telemetrycznymi. Zaburzenia pracy serca, takie jak arytmia, mogą być analizowane przez lekarzy natychmiast po zarejestrowaniu. Podczas przekazywania pacjentów do innych oddziałów szpitalnych istotne dane są nieustannie rejestrowane, zapisywane i udostępniane, nawet z lokalizacji zdalnych.

Korzystając z systemu IntelliVue, personel szpitalny może uzyskać dostęp do danych dotyczących pacjentów przez cały okres ich pobytu w szpitalu. Podczas przekazywania pacjenta do różnych oddziałów szpitalnych, informacje dotyczące pacjenta są dostępne we wszystkich lokalizacjach na terenie szpitala, jak również w centrum informacyjnym. System IntelliVue umożliwia również lekarzom monitorowanie stanu zdrowia pacjentów i konsultacje zdalne na przykład z miejsca zamieszkania lub przy użyciu biurowego komputera PC. Zgodnie z wynikami przeprowadzonej ankiety, 75 procent lekarzy uważa, że brak pełnych informacji dotyczących pacjentów w siedzibach zdalnych zmusza ich do powrotu do szpitala w celu szybkiej interwencji, a 80 procent lekarzy przyznaje, że zdalny dostęp do informacji tego typu jest istotnym czynnikiem. Swobodny, niezależny od lokalizacji i pory dnia dostęp do niezbędnych informacji ułatwia lekarzom wykonywanie zadań. Jest to istotny czynniki zwłaszcza w przypadku pacjentów przebywających na oddziałach intensywnej terapii.

Celem firmy Philips Medical Systems jest opracowanie bezpiecznych systemów, które umożliwią lekarzom uzyskanie dostępu do informacji dotyczących pacjentów z dowolnej lokalizacji i w dowolnym czasie, przy użyciu dowolnych narzędzi, takich jak komputery PC, laptopy lub palmtopy. A wszystko to dla naszego zdrowia.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Standardy ekologiczne w logistyce - przykłady rozwiązań

Standardy ekologiczne w logistyce - przykłady rozwiązań

Do tej pory branża logistyczna borykała się z deficytem zarówno opracowań, jak i danych dotyczących...

Oferteo.pl analizuje rynek transportowy w Polsce

Oferteo.pl analizuje rynek transportowy w Polsce

W 2018 roku Polacy w transporcie krajowym przewozili najczęściej lekkie ładunki o wadze do 2...

InPost wygrał przetarg w Austrii

InPost wygrał przetarg w Austrii

Operator logistyczny InPost wygrał przetarg na dostawę Paczkomatów® dla miasta Salzburg w Austrii. Spółka zarządzająca...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj