logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Rok 2008 to rozwój usług logistycznych w branży farmaceutycznej, FMCG i części zamiennych [...]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rok 2008 to rozwój usług logistycznych w branży farmaceutycznej, FMCG i części zamiennych - wywiad z Jensenem Fiege Dyrektorem Zarządzającym Fiege International.

Iwo Nowak: Co legło u podstaw wyboru Polski jako miejsca działalności w tej części Europy?
Jens Fiege: Polska jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych Niemiec. W logistyce kontraktowej czynnikiem kluczowym przy podejmowaniu decyzji jest zaufanie. Dlatego podjęliśmy wyzwanie, które dziesięć lat temu postawiła przed nami firma 3M. Fakt, że wygraliśmy w 2007 roku przetarg ogłoszony przez 3M potwierdza, że spełniliśmy wszystkie oczekiwania, których realizacja zaczęła się wyłącznie od zaufania.
I.N.: Z jakimi Klientami współpracujecie w Europie Środkowo-Wschodniej?
J.F.: Możemy z dumą powiedzieć, że od rozpoczęcia działalności w 1997 roku polski oddział Fiege nie stracił żadnego klienta. Obecnie współpracujemy z takimi firmami jak Pirelli, GM, Reckitt Benckiser, Philip Morris, Fujitsu, Perfetti van Melle oraz wieloma innymi.
I.N.: Z jakich branż są Klienci, na których Firma Fiege w pierwszym rzędzie opiera swoją działalność?
J.F.: W gronie klientów Fiege znajduje się szereg znanych, międzynarodowych firm z wielu różnych branż, na przykład przemysłowej, motoryzacyjnej, oponiarskiej, FMCG, farmaceutycznej.
I.N.: Z jakimi przedsiębiorstwami współpracujecie przy realizacji usług logistycznych w zakresie transportu towarów swoich Klientów?
J.F.: Naszym Klientom oferujemy nie tylko usługi w zakresie magazynowania towaru, ale również usługi dystrybucyjne. Współpracujemy z ogólnoświatowymi dostawcami na podstawie długoterminowych kontraktów, żeby zagwarantować oferowanym przez nas usługom najwyższy poziom jakości.
I.N.: Jakie nowe technologie w zakresie magazynowania wprowadziliście w 2007 roku i jakie będą jeszcze wprowadzane w tym roku?
J.F.: By móc świadczyć usługi dla branży farmaceutycznej, przebudowaliśmy część istniejącego obiektu w Mszczonowie w taki sposób, by był on zgodny z wszelkimi obowiązującymi przepisami i wymogami (prawo farmaceutyczne, procedury GMP i GDP). Leki są przechowywane w specjalnie do tego celu wydzielonej i przystosowanej strefie magazynu (posiada zezwolenie GIF’u na magazynowanie i dystrybucję farmaceutyków), gdzie szczególne warunki przechowywania (temperatura i wilgotność) są ściśle kontrolowane.
I.N.: Czy mógłbym prosić o krótkie omówienie stosowanych w Fiege systemów: Zarządzania Gospodarką Magazynową, Zarządzania Transportem oraz Track & Tracing?
J.F.: Firma Fiege stosuje własne oprogramowanie o nazwie F-XL Logware. Służy ono do zarządzania magazynami, przy czym poszczególne jego wersje spełniają inne wymogi dla różnych gałęzi przemysłu. Aplikacja ta jest przeznaczona do wspierania zaawansowanych procesów dotyczących magazynowania i dystrybucji. Ułatwia ona większą efektywność i skuteczność obsługi logistycznej. System ten został zainstalowany w większości lokalizacji obsługiwanych przez Fiege w całej Europie, stąd zaistniała potrzeba opracowania wieloęzycznych wersji. Sprawdza się w branżach takich, jak: FMCG, elektronicznej, tekstylnej, motoryzacyjnej i w wielu innych, zarówno w przypadku rozwiązań łączonych (dla kilku klientów), jak i dedykowanych (dla jednego klienta). System wspiera także wszelkiego rodzaju usługi podnoszące wartość produktów. Główne funkcje aplikacji to: zarządzanie partią towaru; wycofanie partii towaru; obsługa EANCOM; kompletacja z zastosowaniem "pick by light" i "pick by voice"; monitorowanie za pomocą NVE; obsługa importu i eksportu; odprawy celne; obsługa towarów niebezpiecznych. Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji Fiege może dostarczyć towary w dowolne miejsce Polski w ciągu 24 godzin. Firma stosuje własny System Zarządzania Transportem, tak zwany F-XL Outdoor (obecnie na etapie wdrażania), ułatwiający efektywną kontrolę poszczególnych etapów dystrybucji towarów. System rejestruje wszelkie dane na temat przesyłek. Dzięki temu możliwy jest stały nadzór nad terminowością dostaw, przy zachowaniu optymalnych kosztów dla partnerów logistycznych oraz wysoka efektywność realizowanych procesów. System TMS to optymalne pod względem czasu i kosztów rozwiązanie dla klientów indywidualnych. System ten jest bezpośrednio związany z systemem WMS (Zarządzanie Gospodarką Magazynową). W celu utrzymania pełnej kontroli nad tymi procesami Grupa Fiege wykorzystuje również dedykowane rozwiązania typu Track & Trace, pozwalające na monitorowanie wszystkich dostaw - począwszy od złożenia zamówienia przez klienta, aż po dostarczenie przesyłki odbiorcy końcowemu.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" 1/2008.

 
Ostatnio zmieniany czwartek, 03 styczeń 2013 13:29

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj