logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Coca-Cola HBC Polska walczy ze złymi paletami

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Coca-Cola HBC Polska w roku 2007 rozpoczęła zdecydowaną walkę z paletami niespełniającymi wymaganych standardów. Na wstępie podjęte zostały działania wewnątrz organizacji. Pierwszym krokiem było powierzenie całego zagadnienia paletowego jednej osobie - pracownikowi Działu Operacyjnego, który był personalnie odpowiedzialny zarówno od strony operacyjnej jak i kosztowej. Stworzono nową procedurę dotyczącą obrotu paletami, wdrożoną z początkiem 2008 roku. Wypracowany został przejrzysty sposób raportowania obrotu paletami. Przeszkolono wszystkich pracowników magazynów oraz przewoźników. W proces została zaangażowana kadra menedżerska. Dzięki tym działaniom nie tylko wzrosła wiedza z zakresu samego procesu obrotu paletami, ale także świadomość kosztów związanych z tym zagadnieniem.

Coca-Cola HBC Polska zdecydowała się na powierzenie gospodarki paletowej wyspecjalizowanej firmie, która nie tylko zajmowała się sortowaniem, naprawą, a w późniejszym etapie także legalizacją palet, ale także pomogła zdiagnozować wiele obszarów, dzięki którym można było uszczelnić cały system paletowy. Zaproszono do współpracy także wyspecjalizowaną firmę odpowiedzialną za utylizację złomu drewnianego zgodnie z prawem. Ponadto, przeprowadzono szereg działań z dostawcami oraz odbiorcami, skoncentrowanych na odbiorcach sieciowych, z którymi ustalono przejrzyste kryteria dotyczące standardów palet, zasad ustalania sald paletowych, a także ich wymiany. Działania te z pewnością doprowadziły do poprawy procesu, a przy okazji zacieśniły współpracę pomiędzy wszystkimi jego uczestnikami.

Równolegle wzmocniona została współpraca z organizacjami odpowiedzialnymi za problematykę palet w Polsce. Przede wszystkim ściśle współpracowano z Polskim Komitetem Narodowym EPAL, który jest odpowiedzialny między innymi za standard palet EUR. PKN EPAL przeprowadził szkolenia, a z jego przedstawicielami konsultowana była większość wprowadzonych zmian w procedurach Coca-Cola HBC Polska.

Zacieśniono także współpracę z Porozumieniem ECR, dzięki temu możliwa stała się wymiana doświadczeń i wiedzy z najważniejszymi uczestnikami obrotu paletowego w Polsce, jak również firma mogła uczestniczyć w tworzeniu standardów obrotu paletami. Jednym z przykładów takiego uczestnictwa jest współtworzenie Kart Oceny Palet.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" 2/2009.

Ostatnio zmieniany piątek, 08 czerwiec 2012 10:34

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj