logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

White Paper Comarch Asset Tracking - technologia monitorowania i zarządzania zasobami w przestrzeniach logistycznych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przestrzenie magazynowe to miejsca, w których nowe technologie znajdują swoje zastosowanie na wielu poziomach - począwszy od przepływu towarów, przez lokalizację zasobów, ich identyfikację, a kończąc na monitorowaniu pracowników. Comarch Asset Tracking nie tylko usprawnia i automatyzuje zachodzące procesy w przestrzeniach logistycznych, ale jednocześnie wychodzi naprzeciw wyzwaniom jakie stawia nowoczesnym przedsiębiorstwom Przemysł 4.0.

Comarch Asset Tracking – rozwiązanie z wykorzystaniem IoT
System Asset Tracking to połączenie elementów, takich jak nadajniki (Comarch Beacon / BLE Bracelet, etykiety RFID) i odbiorniki IoT Huby wraz z bazą, którą stanowi Platforma IoT. Wykorzystanie powyższych składowych umożliwia stały monitoring i śledzenie wszystkich zasobów oraz maszyn. Rozwiązanie można dostosować do potrzeb danego przedsiębiorstwa, wybierając odpowiednią kombinację komponentów: Beaconów działających w oparciu o technologię BLE (Bluetooth Low Energy) czy etykiet RFID (Radio-Frequency Identification). Zastosowanie rozwiązania to nie tylko odejście od manualnych i czasochłonnych sposobów lokalizacji oraz śledzenia zasobów w magazynach, ale także zwiększenie kontroli nad zachodzącymi procesami, efektywności oraz poziomu bezpieczeństwa.


Comarch Asset Tracking w magazynach
Nowoczesne magazyny, ze względu na swoje przeznaczenie, to również miejsca, w których przetwarza się ogromne ilości danych dotyczących zasobów. Ich sprawny przepływ, uzależniony jest od skuteczności systemu, który pozwala na kontrolę i lokalizację osób, towarów i sprzętów. Każdy z nich wymaga identyfikacji i natychmiastowego określenia położenia, w chwili gdy nastąpi taka potrzeba. Comarch Asset Tracking przyczynia się do redukcji czasu przeznaczonego na poszukiwania zagubionych lub trudnych do identyfikacji towarów. Dzięki takim komponentom jak Beacony, etykiety RFID oraz IoT Huby, przepływ danych lokalizacyjnych zostaje zautomatyzowany. Informacje przetwarzane są w Platformie IoT. Pracownicy w każdej chwili mogą korzystać z agregowanych danych, by namierzyć zasoby z poziomu webowego lub aplikacji mobilnych.


Przemysł 4.0 i Comarch Asset Tracking
Wykorzystanie nowoczesnych technologii opartych m.in. o IoT (Internet Rzeczy) oraz automatyzacja pozwalają na podniesienie efektywności procesów w miejscach jakimi są magazyny. Platforma IoT, na bazie której funkcjonuje Comarch Asset Tracking oraz możliwość integracji z dowolnym systemem klasy ERP (Enterprise Resource Planning) na rynku, to sposób na zorganizowanie nowoczesnej przestrzeni logistycznej w myśl koncepcji Przemysłu 4.0.


To jednak nie wszystkie funkcjonalności Comarch Asset Trackingu. 

Dowiedz się więcej pobierając darmowy White Paper >>>>

 

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 08 styczeń 2019 09:57

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Geis PL w nowej lokalizacji Grodzisk Mazowiecki

Geis PL w nowej lokalizacji Grodzisk Mazowiecki

Grupa Geis modernizuje i przenosi terminale dystrybucyjne w Bydgoszczy i Szczecinie, a w czwartym kwartale...

DSV finalizuje przejęcie Panalpiny

DSV finalizuje przejęcie Panalpiny

Wszystkie warunki i wymagania niezbędne do zamknięcia transakcji zostały spełnione. W ślad za ogłoszonym porozumieniem...

Awans Polki w Grupie JF Hillebrand i wzmocnienie pozycji w…

Awans Polki w Grupie JF Hillebrand i wzmocnienie pozycji w regionie wschodnim

Grupa JF Hillebrand, światowy operator logistyczny, specjalizujący się w obsłudze rynku alkoholi i napojów, stawia...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj