logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Rynek pracy w Polsce. Jak wygrać trwającą rewolucję? Raport grupy roboczej ECR w HR Polecamy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na rynku pracy w Polsce trwa rewolucja: z rynku pracodawcy przechodzimy do prymatu pracownika, a jako kraj - z eksportera stajemy się importerem siły roboczej. Wyzwania, takie jak trudności z pozyskaniem pracowników o odpowiednich kwalifikacjach lub ich niepokojąca rotacja, odmienne oczekiwania względem pracy i pracodawców ze strony osób młodych czy presja wzrostu wynagrodzeń - odczuwa coraz więcej przedsiębiorców.

Sytuacja staje się coraz trudniejsza i problem luki pomiędzy podażą a popytem na pracowników - szczególnie na szczeblu operacyjnym - wymaga podjęcia zdecydowanych kroków, bo brak reakcji i przeciwdziałania niekorzystnym zjawiskom doprowadzą do wstrzymywania inwestycji i zahamowania wzrostu gospodarczego. Najlepszym rozwiązaniem, bardziej efektywnym niż działanie poszczególnych firm, które mierzą się z podobnym wyzwaniem, jest ich współpraca. Partnerstwo w działaniu i wspólny głos przyczyni się do wzmocnienia pozycji całej branży, konkurującej często o tych samych pracowników z innymi sektorami gospodarki.

Rynek pracy w Polsce. Jak wygrać trwającą rewolucję? - to jedyne kompendium opisujące sytuację na polskim rynku pracy w szeroko rozumianej branży FMCG. Stanowi on swoistą kompilację dostępnych raportów i opublikowanych danych statystycznych, dotyczących polskiego rynku pracy, zbierającą w jednym miejscu ich najistotniejsze wnioski. Został on także poparty wywiadami z ekspertami - socjologami i praktykami - osobami odpowiedzialnymi za rekrutację i HR w firmach członkowskich ECR Polska. Dzięki temu obrazuje on istotne zmiany zachodzące na rynku pracy i realne wyzwania, z którymi mierzą się pracodawcy w branży FMCG, a także kreśli obszary możliwej efektywnej współpracy.

Raport pochodzi ze strony: http://ecr.pl/o-ecr-polska/publikacje

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 październik 2017 14:21
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Wpływ portowej hossy i sytuacji na rynku pracy na sektor…

Wpływ portowej hossy i sytuacji na rynku pracy na sektor magazynowy w województwie zachodniopomorskim

Porty w Szczecinie i Świnoujściu, podobnie jak porty w województwie pomorskim, odnotowują imponujące wzrosty przeładunków,...

Walka o wymagającego konsumenta rozgrywa się już w… magazynach

Walka o wymagającego konsumenta rozgrywa się już w… magazynach

Tradycyjny handel oparty na prostym modelu funkcjonowania łańcucha dostaw, z długimi cyklami rotacji zapasów, przechodzi...

Głos Przedsiębiorcy - to biznes wie najlepiej, czego mu potrzeba

Głos Przedsiębiorcy - to biznes wie najlepiej, czego mu potrzeba

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii stawia na dialog z przedsiębiorcami i uważnie wsłuchuje się w ich...

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj