logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowoczesne systemy informatyczne narzędziem pracy transportowca Polecamy!

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Nowoczesne systemy informatyczne coraz częściej stają się nieodzownym narzędziem pracy transportowca. Coraz częściej - ale wciąż nie jest to standard, tak jak w krajach wysoko rozwiniętych.

Już coraz więcej firm w Polsce korzysta z tego typu rozwiązań informatycznych. Konkurencja na rynku usług logistycznych stale rośnie. Presja konsolidacji, zmienne wielkości ładunku, wysokie ceny paliwa, rozwiązania prawne i braki kadrowe wśród kierowców znacznie ograniczają zakres możliwych działań. Zjawiskom tym towarzyszy wyczerpanie możliwości racjonalizacji logistyki w firmach.
Dodatkowy potencjał w zakresie obniżenia kosztów można uwolnić wyłącznie dzięki udoskonalonej, zintegrowanej współpracy w oparciu o inteligentne rozwiązania IT.
Jednym z takich rozwiązań jest platforma logistyczna TRANSPOREON, łącząca firmy przemysłowe i handlowe z partnerami w zakresie usług logistycznych. To narzędzie obsługi procesów logistycznych w transporcie działa według prostych i zrozumiałych reguł.
Dzięki Internetowi wiele osób znajduje korzystne oferty, kupuje w dobrej cenie usługi, komunikuje się ze sobą (żeby wspomnieć tylko o Google, Allegro czy Facebook).

TRANSPOREON wykorzystał tą zasadę w logistyce i zastosował do komunikacji między przedsiębiorstwami przemysłowymi i handlowymi oraz ich nadawcami. Zarówno duże firmy załadowcze, jak i spedytorzy czerpią korzyści z łatwiejszej komunikacji.
Zakres funkcji na platformie TRANSPOREON jest szeroki. Pozwala ona nie tylko na kojarzenie potrzeb w zakresie usług logistycznych, umożliwia udostępnianie i aktualizowanie na bieżąco własnych ofert dla szerokiego rynku odbiorców, ale ułatwia także planowanie działań załadunkowych oraz monitoruje przepływ towarów pomiędzy punktami nadania i odbioru.
Platforma może również współpracować z narzędziami informatycznymi, które wykorzystywane są do określania pozycji pojazdu w wybranym okresie czasu.
Teraz, dzięki dotychczasowej współpracy z szeroką grupą klientów - użytkowników oprogramowania działających często w skali międzynarodowej, firma TRANSPOREON uzyskała znaczące doświadczenie w branży i wspólnie ze SNAP Consulting, partnerską firmą SAP, opracowała nakładkę (Add-on) dla SAP.

Całkowita integracja platformy SAP: łatwiejsze przydzielanie zleceń i ulepszone procesy komunikacji
Dzięki nakładce (Add-on) dla SAP użytkownicy SAP mogą bezpośrednio korzystać z wszystkich funkcji platformy TRANSPOREON. Zasadniczo SAP ERP nie oferuje możliwości rozpisywania przetargów na zlecenia transportowe oraz rezerwacji okien czasowych. Dotychczas dysponenci pracowali często z dwiema lub nawet trzema aplikacjami jednocześnie. Teraz szybko i nieskomplikowanie można wdrożyć Add-on dla SAP. W łatwy sposób możliwe jest zaprogramowanie dodatkowych funkcji w zależności od potrzeb klientów. Także firmy przewozowe nie potrzebują oddzielnego systemu.
Już około 20 000 przewoźników na całym świecie pracuje za pośrednictwem platformy TRANSPOREON, między innymi otrzymuje zlecenia transportowe i rezerwuje okna czasowe. Użytkowanie platformy nie jest tylko kwestią poszukiwania oszczędności - wdrożenie systemu powoli okazuje się koniecznością. W zarządzaniu transportem w Europie Zachodniej rzadko kto korzysta z telefonów czy wysyła maile - teraz, aby zostać partnerem międzynarodowym trzeba również pracować na platformach.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" 6/2011.

Ostatnio zmieniany czwartek, 06 wrzesień 2012 13:19

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj