logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Scenariusze rozwoju długodystansowego transportu pasażerskiego w Unii Europejskiej w perspektywie do 2030 r. Polecamy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W obecnych czasach powszechnie wiadomo, że poprawa integracji międzygałęziowej w transporcie ma zasadnicze znaczenie dla lepszego wykorzystania istniejącej infrastruktury transportowej, zmniejszania kongestii w transporcie czy poprawy relacji środowiskowych i ogólnej jakości transportu, zwiększając tym samym możliwości w zakresie mobilności społeczeństwa oraz oddziaływania na wybory pasażerów.

Możliwość optymalnego i zrównoważonego połączenia różnych rodzajów transportu jest podstawą stosunkowo niedawno wprowadzonego pojęcia współmodalności. Z tego też względu powiązania międzygałęziowe, jak również pojęcie interoperacyjności, są głównym tematem w rozwoju polityki transportowej UE. Użytkownicy transportu potrzebują systemu dającego im optymalne możliwości przemieszczania się lub przewożenia w relacji drzwi-drzwi, niezależnie od tego czy zapewni to jeden środek transportu (głównie samochód) czy spójny łańcuch różnych środków transportu. Przyszłe zachowania transportowe w zakresie podróży zależne są od trendów ekonomicznych, demograficznych, charakterystyki społeczeństwa europejskiego np. zmian w strukturze wiekowej populacji, zmian w wielkości gospodarstw domowych, dostępności różnych środków transportu (w szczególności dostępności i kosztów użytkowania samochodów osobowych). Próba prognozowania w perspektywie długoterminowej jest zawsze trudna, bowiem wszelkie prognozy tracą na dokładności w miarę oddalania się od punktu wyjścia. W ramach projektu ORIGAMI podjęto próbę budowy modelu predykcji przyszłych zachowań transportowych w krajach Unii Europejskiej oraz Szwajcarii i Norwegii w perspektywie do 2030 i 2050 roku. Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie wyników prac nad stworzeniem scenariuszy popytu transportowego pasażerskich przewozów długodystansowych do roku 2030 oraz przeanalizowanie efektów przyszłych trendów wynikających z zachowań komunikacyjnych mieszkańców UE.

 

Artykuł zawiera 35810 znaków.

Źródło: Czasopismo Logistyka

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 30 marzec 2017 13:32

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Standardy ekologiczne w logistyce - przykłady rozwiązań

Standardy ekologiczne w logistyce - przykłady rozwiązań

Do tej pory branża logistyczna borykała się z deficytem zarówno opracowań, jak i danych dotyczących...

Oferteo.pl analizuje rynek transportowy w Polsce

Oferteo.pl analizuje rynek transportowy w Polsce

W 2018 roku Polacy w transporcie krajowym przewozili najczęściej lekkie ładunki o wadze do 2...

InPost wygrał przetarg w Austrii

InPost wygrał przetarg w Austrii

Operator logistyczny InPost wygrał przetarg na dostawę Paczkomatów® dla miasta Salzburg w Austrii. Spółka zarządzająca...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj