Zaloguj się

WIEDZA

Kierowcy, parkingi i telematyka – raport PITD

Rok 2023, pomimo niekorzystnych okoliczności makroekonomicznych i geopolitycznych był stosunkowo sprzyjający dla kierowców drogowych. Wprowadzenie kolejnych przepisów Pakietu Mobilności oraz Ustawy o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym pozytywnie wpłynęły na sytuację kierowców w zakresie naliczania wynagrodzeń, odliczania składek oraz korzystania z nowych zwolnień podatkowych. Wyniki siódmej edycji Raportu „Zarobki kierowców zawodowych w Polsce 2023. Bezpieczeństwo i stan infrastruktury parkingowej” przygotowanego przez Polski Instytut Transportu Drogowego pod patronatem Webfleet, cieszącego się globalnym zaufaniem rozwiązania Bridgestone do zarządzania flotą, pokazują m.in. wzrost zarobków w 2023 roku, czynniki powodujące największą satysfakcję oraz niezadowolenie z wykonywanej pracy, stan europejskiej infrastruktury sanitarnej na parkingach, warunki pracy i poziom bezpieczeństwa według kierowców, a także narzędzia technologiczne, z których korzystają.

Odpowiedni transport leków zakupionych przez internet

Zielone światło dla internetowej sprzedaży leków bez recepty, dzięki orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 29 lutego 2024 roku. Decyzja ta otwiera nowy rozdział dla branży farmaceutycznej, bo ustanawia jasne wytyczne dotyczące sprzedaży farmaceutyków przez internet. Kluczowym warunkiem, jaki TSUE postawił sprzedającym, jest realizacja transakcji pod ścisłym nadzorem aptek. Jak na tym skorzysta kupujący?

Girteka podsumowuje projekt „Mindaugas on the road”

Girteka, europejski przewoźnik drogowy, bazujący na cyfryzacji usług, angażuje się w promowanie zawodu kierowcy pojazdu ciężarowego. „Mindaugas on the road” to najnowszy projekt firmy, w ramach którego Mindaugas Paulauskas, dyrektor generalny Girteki Transport, wraz z Sergeyem Kovalevem, doświadczonym kierowcą, wyruszył w trasę z Litwy do Hiszpanii i z powrotem, by zrealizować dostawy dla klientów. Jak sobie poradził i co udało się osiągnąć kierowcom? Girteka podsumowuje projekt „Mindaugas on the road” i przedstawia najważniejsze wnioski.

Czym się kierować przy wyborze dostawcy usług logistycznych?

Wybór odpowiedniego dostawcy usług logistycznych to kluczowy krok dla firm z wielu branż, które pragną skutecznie zarządzać łańcuchem dostaw i poprawić obsługę klienta. Proces wymaga dokładnej analizy potrzeb biznesowych oraz oceny potencjalnych dostawców pod kątem ich kompetencji, doświadczenia i oferowanych rozwiązań. Na co zwrócić uwagę przy wyborze operatora logistycznego?

Magazyny faworytem inwestycyjnym rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce

Spowolnienie na rynku transakcji inwestycyjnych w sektorze nieruchomości komercyjnych, które możemy obserwować, zarówno w Polsce, jak i w skali globalnej to przede wszystkim efekt zacieśniania polityki monetarnej na świecie. Ta strategia uderza głównie w międzynarodowych graczy, ale nie inwestorów private equity. Być może to świetny moment, by doszło do przewartościowania systemu finansowania w sektorze nieruchomości w Polsce i najlepszy czas byśmy w końcu wprowadzili REIT-y, które świetnie funkcjonują w Czechach czy krajach strefy bałtyckiej.

Przewozy do Wielkiej Brytanii po Brexicie

Decyzja o opuszczeniu przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej spowodowała istotne zmiany w obszarze handlu i transportu. Branża przewozowa musiała stawić czoła nowym wyzwaniom i regulacjom. Wprowadzenie procedur celnych oraz wzmożenie kontroli granicznych to tylko niektóre z aspektów, które znacząco wpłynęły na funkcjonowanie dzisiejszego biznesu transportowego oraz efektywność procesów logistycznych.

Analiza polskiego rynku e-commerce w branży mody

W ostatnich latach polski rynek e-commerce w branży mody przeżywa dynamiczny rozwój. Według danych statista.com, liczba zamówień online w tej branży wzrosła o 27 proc. w 2022 roku, podczas gdy globalnie wzrost ten wyniósł tylko 6 proc. Warto zauważyć, że nie tylko lokalnie, ale również na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), polskie e-sklepy odnoszą sukcesy. Zawdzięczają to wysokiej jakości oferowanych produktów oraz skutecznym strategiom marketingowym. Coraz większe budżety przeznaczane na ekspansję zagraniczną pokazują, że rodzime firmy są gotowe rywalizować się na globalnym rynku.

Stabilny transport leków nowotworowych

Cytostatyki, znane również jako chemioterapeutyki, stosowane są w leczeniu nowotworów. Ze względu na ich mechanizm działania, zahamowanie lub zniszczenie wzrostu komórek nowotworowych, zaliczane są do grupy leków niebezpiecznych. Nie powszechnie wiadomo, że cytostatyki mogą dostawać się do organizmu personelu medycznego w trakcie procesu przygotowywania, mieszania i podawania tych substancji. Dlatego należy zachować właściwe procedury podczas obsługi tych leków, co jest niezmiernie ważne na każdym etapie kontaktu z cytostatykami. Jak zatem wygląda transport potencjalnie niebezpiecznego ładunku niezbędnego w leczeniu onkologicznym?

Subskrybuj to źródło RSS