W artykule o działaniach na rzecz wdrażania usprawniających rozwiązań w farmacji oraz w całym sektorze ochrony zdrowia, w tym o zadaniach realizowanych w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia: Strategia e-Zdrowie Polska na lata 2009 - 2015 oraz o tworzeniu centralnej bazy produktów branżowych, według identyfikatorów GS1 - numerów GTIN.
W artykule na temat dobrych praktyk, odnośnie stosowania etykiety logistycznej GS1 w obszarze transportu i magazynowania, bazujących na dokumencie „Specyfikacje Ogólne GS1". Artykuł prezentuje również w firmie GEFCO.
Podsumowanie działalności organizacji GS1 w Polsce.
W artykule na temat handlu wielokanałowego i nowych możliwościach zastosowania standardów GS1.
Artykuł kierowany jest do osób, które ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo i higienę pracy systemów wysokiego składowania opartych na regałach paletowych.
Artykuł dotyczy szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Magazyn, jak każdy obiekt budowlany, emituje gazy cieplarniane, do których redukcji zobowiązały się kraje Unii Europejskiej. Redukcja emisji wymaga określenia potencjalnych, najbardziej istotnych jej źródeł. Stąd konieczna jest identyfikacja i klasyfikacja źródeł emisji gazów cieplarnianych, konsumpcji wody oraz wytwarzania zanieczyszczeń. W artykule zostało przedstawione zestawienie podsumowujące konsumpcję i emisję, przeliczone na ekwiwalent dwutlenku węgla, przy przyjętych założeniach dla przykładowego, modelowego magazynu. Na podstawie zestawienia można stwierdzić, że mimo zbliżonego zapotrzebowania na moc w stosunku rocznym wózków widłowych, ogrzewania i oświetlenia, zdecydowanie największy negatywny wpływ na środowisko w przykładowym magazynie mają wózki widłowe, i na nich powinny skupić się wysiłki mające na celu redukcję emisji. Na drugim biegunie znajduje się ogrzewanie, o stosunkowo najniższym poziomie emisji eCO2, ponad dwukrotnie mniejszym, niż emisje pochodzące z wózków widłowych. Łączna konsumpcja wody (na potrzeby pracowników / procesu magazynowego i nawadniania), odprowadzanie ścieków oraz produkcja śmieci nie są porównywalne z wykorzystaniem energii, ze względu na brak wspólnego „mianownika”. Z założenia należy traktować je na równym poziomie z czynnikami generującymi emisję gazów cieplarnianych.
Rosnące zainteresowanie problematyką klastrów, które coraz częściej traktowane są jako istotne narzędzie wspierające wzrost konkurencyjności gospodarek krajowych i regionalnych i planowania ich rozwoju, ma swoje podłoże w wyniku publikacji M.E. Portera1, dzięki któremu zwrócono uwagę na potencjał konkurencyjny tkwiący w lokalnych skupieniach przedsiębiorstw. Z tego powodu potencjał zdolności tworzenia wartości dodanej przez uczestników inicjatywy klastrowej skłania do poszukiwań możliwości ekstrakcji osiąganych korzyści również na płaszczyźnie logistyki. Stąd celem artykułu jest przedstawienie inicjatywy klastrowej jako systemu logistycznego o określonych cechach oraz wyzwań, które temu towarzyszą.(tekst z oryginału)
Projekt BiLog jest realizowany w ramach Programu „Kreator innowacyjności - wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”
i uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.