logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-
Wprowadzenie zakazu handlu w niedziele wzbudziło w Polsce wiele emocji. Handlowcy liczą straty, mówi się o wielu utrudnieniach. Jak poradził sobie z tą sytuacją transport?
Czytaj więcej... 0
Od tego roku w wielu europejskich krajach wzrosły opłaty za korzystanie z krajowych dróg. Co się zmieniło i jak wprowadzone podwyżki wpłyną na budżety polskich firm transportowych?
Czytaj więcej... 0
650,7 mld £, czyli ponad połowa wartości całego brytyjskiego handlu to towary importowane [1]. Najczęściej transportowane są maszyny, między innymi komputery, pojazdy czy farmaceutyki [2].  Znaczną część nabywanych produktów dostarcza międzynarodowy transport drogowy realizowany przez przewoźników z Polski. Szacuje się, że brytyjską granicę dziennie przekracza około 1200 ciężarówek, które mają polskie rejestracje. Co się stanie, gdy swobodna wymiana handlowa zostanie zachwiana przez zbliżający się Brexit?
Czytaj więcej... 0
Jest Pan nauczycielem przedmiotów zawodowych z dziedziny logistyki w technikum w Łodzi i opiekunem szkolnego naukowego koła logistycznego. To pierwsze takie koło w szkole średniej. Na czym polega jego działalność?
Czytaj więcej... 0
Minimalizacja pustych przebiegów jest jednym z najistotniejszych zagadnień z zakresu zarządzania firmami transportowymi. Jaka jest skala tego problemu?
Czytaj więcej... 0
9 lutego 2019 roku weszła w życie tzw. dyrektywa fałszywkowa w branży farmaceutycznej. Jakie przynosi korzyści i jakie zobowiązania?
Czytaj więcej... 0
Co miało największy wpływ na rynek project cargo w minionym roku i co będzie miało kluczowe znaczenie dla rynku transportów ponadnormatywnych w 2019 roku?
Czytaj więcej... 0
Jaki był rok 2018 dla transportu wodnego śródlądowego i jakie wyzwania przynosi mu rok 2019?
Czytaj więcej... 0

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Firma Przyjazna Klientowi 2018

Firma Przyjazna Klientowi 2018

Niezależne badanie, w którym wziął udział GLS Poland, pokazuje,jakie oczekiwania wobec firm kurierskich mają dziś...

Pierwsze bunkrowanie LNG w polskich portach

Pierwsze bunkrowanie LNG w polskich portach

W trójmiejskich portach przeprowadzono operację komercyjnego bunkrowania ekologicznym paliwem LNG. W ciągu ostatniego tygodnia do...

Panattoni Europe dołącza do drużyny Łukasza Piszczka

Panattoni Europe dołącza do drużyny Łukasza Piszczka

Panattoni Europe wspiera chwalebną ofensywę Łukasza Piszczka oraz jego Fundacji, której celem jest rozbudowa piłkarskiej...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj