logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Nowoczesne szkolenia

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Choć widać tendencję wzrostową w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii szkoleniowych w przedsiębiorstwach, według raportu „Nowe technologie w uczeniu się”*, szkolenia tradycyjne nadal dominują nad e-learningowymi. Jak przekonać polskie firmy do korzystania z nowoczesnych form szkoleniowych?

Celina Manuszak, starszy specjalista w Dziale Upowszechniania Wiedzy Instytutu Logistyki i Magazynowania: Zalety nowoczesnych form szkoleniowych, jakimi są szkolenia e-learningowe, to przede wszystkim: oszczędność czasu, pieniędzy oraz wysoka efektywność, a w przypadku webinariów bardzo zbliżona do tradycyjnej forma obustronnej komunikacji między trenerem a uczestnikami szkolenia. Niewątpliwym ich atutem jest możliwość przeszkolenia nieograniczonej liczby kursantów jednocześnie. Szkolenia na platformie e-learningowej są dostępne niezależnie od miejsca i czasu, a każdy uczestnik otrzymuje taki sam przekaz niezależny od kondycji trenera. Bardzo ważne jest również to, że postępy w nauce mogą być monitorowane. Pracownik uczy się sam w miejscu pracy, dzięki czemu firma nie musi się troszczyć o jego zastępstwo. On zaś nie traci czasu, aby dotrzeć na szkolenie. E-learning jest doskonałym narzędziem samodoskonalenia i narzędziem oszczędności finansowych nie tylko dlatego, że nie ponosimy większości kosztów związanych ze szkoleniami tradycyjnym, ale również dlatego, że każde szkolenie e-learningowe można odtworzyć wielokrotnie. Jeżeli chcemy, jak w szkoleniach tradycyjnych, zebrać w określonym czasie grono słuchaczy, można skorzystać z webinariów, czyli internetowych seminariów realizowanych i prowadzonych z wykorzystaniem narzędzi wirtualnych. Umożliwiają one obustronną komunikację między prowadzącym a słuchaczami pomimo fizycznej odległości. Dobrym rozwiązaniem jest również połączenie szkoleń e-learning i webinariów. Warto korzystać z nowoczesnych form szkoleniowych. E-learning jest świetnym rozwiązaniem, pozwalającym na wyrównanie wiedzy wśród pracowników, a także na wdrożenie i utrzymanie standardów. Instytut Logistyki i Magazynowania opracował szereg szkoleń e-learningowych w zakresie logistyki i udostępnił je na platformie www.e-bit.edu.pl. Zachęcam do skorzystania z e-szkoleń, gdyż kompetentni pracownicy to gwarantowana przewaga konkurencyjna.

* Raport przygotowany i wydany w 2013 r. przez Obserwatorium Zarządzania. Badanie, będące podstawą raportu, zostało przeprowadzone metodą CAWI (Computer-Assisted Web Interviews) w okresie od kwietnia do lipca 2013 roku. W badaniu wzięło udział 276 firm w tym 37% stanowiły duże firmy, 32% mikroprzedsiębiorstwa, 17% małe i 14% średnie firmy.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 listopad 2014 08:18

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

C.H. Robinson zatrudni stu specjalistów IT w Warszawie

C.H. Robinson zatrudni stu specjalistów IT w Warszawie

Do końca 2020 roku C.H. Robinson zatrudni ponad stu specjalistów IT do warszawskiego oddziału firmy....

W Poznaniu pracownicy Poczty Polskiej testują auta elektryczne o ładowności…

W Poznaniu pracownicy Poczty Polskiej testują auta elektryczne o ładowności powyżej 800 kg

Pocztowcy z Poznania testują jeden z najnowocześniejszych samochodów elektrycznych o ładowności powyżej 800 kg. Testy...

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych, odpoczynku w gronie rodziny i przyjaciół życzy Redakcja portalu www.logistyka.net.pl  

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj