logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Automag - innowacja w magazynach

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Na początku marca firma Jantoń - producent i dystrybutor z branży winiarskiej - otworzyła nowe centrum logistyczne, które wyposażono w pierwszy w Polsce system gęstego składowania Automag. Na czym polega innowacyjność tego systemu?

Robert Sylwar, kierownik ds. logistyki Jantoń S.A. Sp.k.: System uruchomiliśmy w naszym centrum logistycznym Jantoń w Dobroniu, w województwie łódzkim. Jest to system składowania w regałach paletowych PHR (Shuttle), obsługiwanych wózkami wahadłowymi Automag.
Automag to innowacja na rynkach magazynowych. Jest obecny na świecie dopiero od paru lat, ale już dowiódł, że jest w stanie skutecznie konkurować z tradycyjnymi systemami gęstego składowania, takimi jak system regałów wjezdnych czy rolkowych.
W porównaniu do systemu regałów wjezdnych, który jest stosowany w naszej firmie do tej pory w magazynach przyprodukcyjnych, Automag ma tę zaletę, że przejmuje zadanie przemieszczania palety w kanale i operator może znacznie szybciej przejść do wykonywania innej czynności. Oznacza to również, że operator wózka nie musi wjeżdżać między regały, co wyklucza uszkodzenia konstrukcji regałów oraz uszkodzeń kabin wózkowych. Kolejną zaletą systemu jest możliwość składowania wielu różnych produktów na różnych poziomach, co pozwala na bardziej racjonale wykorzystanie powierzchni magazynowej. Dodatkowo system nie ogranicza nas pod względem głębokości kanałów regałowych - w obecnej chwili posiadamy regały o głębokości 25 miejsc paletowych. Ogranicza nas tylko i wyłącznie miejsce do postawienia dłuższych kanałów w magazynie.
System ten jest oczywiście półautomatyczny. Transport wewnątrzregałowy obsługiwany jest przez wózki Automag sterowane ręcznie przez operatorów wózków widłowych. Sterowanie odbywa się systemem radiowym (pilot) - bardzo prostym w obsłudze. Wystarczy przycisnąć jeden guzik w pilocie, aby zawieźć lub przywieźć paletę z kanału. Jednym pilotem można obsługiwać wszystkie wózki znajdujące się w magazynie. Automag posiada również dodatkowe funkcje, dzięki którym liczy sam palety na regale, a także funkcję automatycznego pobierania wszystkich palet z regału lub automatycznego pobierania określonej ilości palet - oczywiście też automatyczne składowanie.
Podsumowując, system na pewno pozwala zaoszczędzić czas i przestrzeń magazynową, której zawsze brakuje oraz pozwala na dużą optymalizację składowania.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 27 kwiecień 2015 13:30

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dachser - jak przygotować się na brexit

Dachser - jak przygotować się na brexit

Wystąpienie o numer EORI, przypisanie właściwych kodów produktom, zgromadzenie dokumentów czy porozumienie się zawczasu z...

Amerykanie szukają produktów za granicą - laureaci Stevie® Awards wskazują…

Amerykanie szukają produktów za granicą - laureaci Stevie® Awards wskazują jak do nich dotrzeć

Stany Zjednoczone są obecnie jednym z najatrakcyjniejszych kierunków rozwoju dla przedsiębiorców e-commerce. Wielkość tamtejszego rynku...

800 nadwozi wymiennych dla sieci krajowej DB Schenker

800 nadwozi wymiennych dla sieci krajowej DB Schenker

DB Schenker modernizuje sieć krajową i wdraża nadwozia wymienne. Nowe rozwiązanie zapewnia lepsze wykorzystanie pojazdów...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj