logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Korzyści z Programu Współpracy z Dostawcami Rozwiązań

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firmy zrzeszone w GS1 Polska od ponad 25 lat z sukcesem wdrażają kody kreskowe, a od ponad 15 lat elektroniczne dokumenty handlowe, konsekwentnie podążając za wymogami rynku i rozwojem technologii. Wychodząc naprzeciw potrzebom firm, które poszukują rozwiązań opartych na standardach GS1, uruchomiony został Program Współpracy z Dostawcami Rozwiązań. Wiele firm dołączyło już do Programu i z satysfakcją z niego korzysta. Na czym polega, jakie płyną korzyści i kto może dołączyć do Programu?

 

Jakub Lewandowski, koordynator Programu Współpracy z Dostawcami Rozwiązań, Fundacja GS1 Polska:
Standardy GS1 funkcjonują na świecie ponad 40 lat stając się skutecznym narzędziem wspomagającym przedsiębiorstwa w osiąganiu wymiernych korzyści. Służą identyfikacji, gromadzeniu i współdzieleniu informacji na temat produktów i lokalizacji, a tym samym wspierają przedsiębiorstwa w efektywnym zarządzaniu łańcuchami dostaw. Program Współpracy z Dostawcami Rozwiązań, ma na celu pomoc w osiągnięciu korzyści wynikających ze stosowania standardów, poprzez kreowanie i budowanie partnerskiej platformy współpracy pomiędzy Dostawcami Rozwiązań, GS1 Polska oraz uczestnikami systemu.
 
Rolą GS1 Polska w tym ekosystemie firm, jest m.in. popularyzowanie standardów oraz wsparcie zarówno uczestników systemu GS1 jak i Dostawców Rozwiązań w praktycznym wdrażaniu standardów GS1  oraz ich wykorzystaniu m.in.: w celu usprawniania procesów magazynowych i logistycznych oraz na potrzeby wdrażania technologii RFID, komunikatów elektronicznych EDI lub wdrażania etykiety logistycznej GS1 i jej efektywnego wykorzystywania w komunikacji z partnerami handlowymi.

Dostawcy Rozwiązań GS1 Polska to firmy wspierające uczestników systemu GS1 w implementacji rozwiązań wykorzystujących globalne standardy GS1, oferując produkty m.in. w zakresie aplikacji do wydruku kodów kreskowych, 2D oraz etykiet logistycznych GS1, bezpośredniego znakowania części (ang. Direct Part Marking, DPM), sprzętu: skanerów, terminali, drukarek, urządzeń ważąco-etykietujących, systemów klasy ERP, WMS, WES, Elektronicznej Wymiany Danych (ang. Electronic Data Interchange, EDI) i inne.
Niewątpliwie największą korzyścią dla firm biorących udział w Programie, jest możliwość certyfikacji rozwiązań informatycznych celem otrzymania prawa do posługiwania się znakiem „Zgodny z GS1”. Znak „Zgodny z GS1” może być wykorzystywany jedynie przez firmy biorące udział w Programie Współpracy z Dostawcami Rozwiązań, które dostosowały swoje produkty do obsługi globalnych standardów GS1. Dla potencjalnego użytkownika produktu ze znakiem „Zgodny z GS1” to informacja, iż produkt Dostawcy Rozwiązań spełnia wszelkie wymagania niezbędne do wdrożenia i/lub stosowania zgodnie z globalnymi standardami GS1.

Więcej informacji o Programie można znaleźć na stronie internetowej Programu Współpracy z Dostawcami Rozwiązań.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 listopad 2016 13:02

Newsletter

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj