logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Polska mapa producentów i dystrybutorów sprzętu transportowo-magazynowego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Instytut Logistyki i Magazynowania monitoruje rynek producentów i dystrybutorów sprzętu transportowo-magazynowego. Jaka jest kondycja tej branży i  jakie trendy są w niej ostatnio zauważalne?

Jacek Zając, zastępca kierownika Centrum Logistyki w Instytucie Logistyki i Magazynowania: Instytut Logistyki i Magazynowania śledzi rynek producentów i dystrybutorów sprzętu transportowo-magazynowego od wielu lat. Zbieramy i weryfikujemy informacje o producentach i dystrybutorach tego sprzętu, przyglądamy się przekształceniom własnościowym, fuzjom, lokalizacji firm oraz zmianom w oferowanym wyposażeniu. Przeprowadzane przez nas badania wykazują, że główne skupisko firm związanych ze sprzętem transportowo-magazynowym znajduje się w obrębie głównych miast, takich jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław czy aglomeracja katowicka. W pozostałych rejonach Polski rozlokowane są pojedyncze firmy.
Producenci i dystrybutorzy sprzętu transportowo-magazynowego monitorowani są w trzech kategoriach oferowanego wyposażenia:
- urządzenia do składowania (01),
- środki transportu magazynowego (02),
- pomocnicze urządzenia magazynowe (03).
Spośród monitorowanych firm 69% producentów i dystrybutorów oferuje tylko wyposażenie z jednej grupy, 22% z dwóch grup, a 9% z trzech grup. Na rynku można zaobserwować tendencję zwiększania oferty wyposażenia więcej niż z jednej grupy. Przykładem tego mogą być dostawcy wózków transportowych STILL, Toyota, Jungheinrich, którzy w ostatnim okresie zwiększyli swoją ofertę o urządzenia do składowania oraz oprogramowanie do zarządzania magazynem.
Ważną przesłanką dla kierunków dalszego rozwoju branży producentów i dystrybutorów sprzętu transportowo-magazynowego jest duże zapotrzebowania klientów na rozwiązania automatyzujące wybrane czynności procesów w magazynie, które są najbardziej pracochłonne oraz tworzenie rozwiązań innowacyjnych, pozwalających na bardziej skuteczne pozyskiwanie środków pomocowych z UE na rozwój branży logistycznej.

Ostatnio zmieniany czwartek, 05 styczeń 2017 09:23
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dachser przechodzi na technologię litowo-jonową i redukuje CO2

Dachser przechodzi na technologię litowo-jonową i redukuje CO2

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę...

Jak uzdrowić sektor TSL przy pomocy Internetu rzeczy i rozwiązań…

Jak uzdrowić sektor TSL przy pomocy Internetu rzeczy i rozwiązań telematycznych?

Mimo dynamicznego rozwoju branży TSL, której udział w polskim PKB  od czasów wejścia do Unii...

Raben zwiększa udziały we Włoszech

Raben zwiększa udziały we Włoszech

Na mocy porozumienia w sprawie zacieśnienia współpracy pomiędzy Grupą Raben a firmą Sittam, w lipcu...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj