logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Logistyka na konferencjach

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Logistyka jest bardzo dynamiczną branżą. Zmienia się nie tylko technologia. Rynek logistyczny warunkują w dużej mierze zmiany polityczne i gospodarcze. Śledzić rynek pomagają z pewnością konferencje logistyczne. Które z nich są szczególnie warte uwagi?

Artur Olejniczak, Dział Upowszechniania Wiedzy, Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu: Branża TSL jest obecnie w rozkwicie i stanowi swojego rodzaju papierek lakmusowy gospodarki. Obserwowana popularność logistyki oraz zainteresowanie tą interdyscyplinarną dziedziną przekłada się znacząco na ofertę konferencji, warsztatów oraz innych eventów. Większość imprez można podzielić na 2 grupy.
Pierwszą z nich stanowią konferencje naukowe, których głównymi odbiorcami są środowiska akademickie, choć widać wzrost zainteresowania nimi ze strony biznesu i to bardzo cieszy. Eventy, na których może spotkać się nauka z biznesem, owocują coraz częściej ciekawymi projektami oraz pożądanym transferem informacji o branży.
Drugą grupę stanowią konferencje biznesowe i tutaj, w odróżnieniu od imprez akademickich, mamy do czynienia z klęską urodzaju. Kalendarz logistyka wypełniony jest po brzegi, nie ma tygodnia bez konferencji, warsztatów czy mniejszych spotkań specjalistycznych. Czasem bywa, że jednego dnia odbywają się  2-3 eventy.  W zasadzie luźniej i spokojniej robi się, co zrozumiałe, w okolicach wakacji - choć to też powoli się zmienia.
Jak z nadmiaru wybrać coś wartościowego? To pytanie, które zadaję sobie na początku roku. Imprezy, na których warto być, aby spotkać ciekawe osoby oraz wysłuchać inspirujących prezentacji to, moim zdaniem:

1.    Polski Kongres Logistyczny Logistics, który co dwa lata odbywa się w Poznaniu. Trzydniowy kongres organizowany przez Instytut Logistyki i Magazynowania połączony jest z wystawą „Rynek Usług Logistycznych” oraz wizytami studyjnymi w firmach. Celem imprezy jest śledzenie nowości i przyszłych trendów w logistyce.
2.   Warsztaty LogDays - coroczna, dwudniowa impreza odbywająca się w rożnych miejscach. Udział w tych warsztatach to spora dawka praktycznych przykładów różnych wdrożeń i doświadczeń ekspertów z branży TSL.
3.   Poland & CEE Retail Summit - coroczna, dwudniowa konferencja odbywająca się w Warszawie z bardzo dobrą sesją dotyczącą łańcuchów dostaw. Wśród uczestników imprezy znaleźć można wielu producentów, dystrybutorów oraz sieci handlowych.
4.   ECR Forum - dwudniowe, coroczne wydarzenie mające miejsce w Warszawie. Pierwszego dnia odbywa się konferencja, a drugiego dnia warsztaty. Spotykają się tu najwięksi producenci oraz dystrybutorzy FMCG działający na naszym rynku.
5.   Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA - dwudniowa konferencja, która co roku odbywa się Warszawie. Gromadzi liczące się nazwiska w branży. Ma ciekawy i inspirujący zestaw prelegentów nie tylko z branży TSL.
6.   Kongres Modern Warehouse - dwudniowa, coroczna impreza, odbywa się w Warszawie i poświęcona jest logistyce wewnętrznej. Prelegenci i paneliści są skrupulatnie dobierani pod kątem tematu przewodniego imprezy. Wszystko o magazynowaniu i wewnętrznych przepływach w jednym miejscu.
7.   Forum Kobiet w Logistyce - trwająca dwa dni każdego roku konferencja organizowana jest w rożnych miastach. Jej celem jest ukazanie trendów i dokonań kobiet, jak by nie było, wciąż w męskiej branży. Dobre nazwiska i zawsze inspirujące dyskusje.
8.   Trendownia -  coroczna, dwudniowa konferencja, również odbywająca się w rożnych miastach. Jak sama nazwa sugeruje, skupiająca się na aktualnych trendach oraz perspektywach rozwoju.
9.   Europejski Kongres Gospodarczy - wydarzenie odbywa się co roku w Katowicach. To miejsce, gdzie można spotkać się z ciekawymi ludźmi spoza branży. Tam trzeba być.
10. Międzynarodowe Forum Producentów i Dostawców AGD to jedna z najlepszych imprez specjalistycznych integrujących środowisko. Poruszane są tu najgorętsze tematy. Dwudniowa impreza co roku odbywa się w Łodzi. Drugi dzień przeznaczony jest na studyjne wizyty u producentów branży AGD/RTV.

   TOP 10 to moja subiektywna ocena, a kolejność imprez jest przypadkowa. Osobom, które chcą się czegoś więcej dowiedzieć o tym, co piszczy w logistyce, polecam śledzenie imprez organizowanych przez Eurologistics, Forum Media Polska oraz Bluevine Consulting. Warto również zaglądać do kalendarium portalu www.logistyka.net.pl, w którym znaleźć można wykaz zbliżających się wydarzeń logistycznych. Szczególnie polecam organizowane w firmach warsztaty specjalistyczne, które łączą wiedzę z praktycznym „dotknięciem tematu”.

Ostatnio zmieniany czwartek, 29 czerwiec 2017 09:33

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Numer LEI niezbędny dla podmiotów prawnych

Numer LEI niezbędny dla podmiotów prawnych

Według dyrektywy MiFID-II Unii Europejskiej od połowy 2018 roku wszystkie podmioty prawne działające na rynkach...

Prologis Park Hegyeshalom zmienił właściciela

Prologis Park Hegyeshalom zmienił właściciela

Firma Prologis sprzedała nieruchomość Prologis Park Hegyeshalom na Węgrzech firmie Horvath Rudolf Intertransport Ltd, węgierskiemu...

Opłata emisyjna bez wpływu na ceny paliw

Opłata emisyjna bez wpływu na ceny paliw

Analizy PKN ORLEN związane z efektami planowanych regulacji dotyczących dodatkowej opłaty emisyjnej, nie wykazują wpływu...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj