logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Wózki widłowe - zapotrzebowanie i zakupy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Serwis Oferteo.pl, jak co roku, zbadał preferencje polskich firm dotyczące wózków widłowych. Co wynika z najnowszego raportu?

Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl: Z najnowszej edycji badania wynika przede wszystkim, że najpopularniejsze trendy trzymają się mocno i nadal najczęściej poszukiwane są wózki czołowe, najlepiej używane. Zmieniły się natomiast preferencje dotyczące oczekiwanego udźwigu wózków.
Wózki czołowe po raz kolejny okazały się najbardziej pożądanymi wśród działających w Polsce firm. Jest to trend, który od kilku lat utrzymuje się na zbliżonym poziomie. W ciągu ostatniego roku 78% zapytań o wózki widłowe złożonych w Oferteo.pl, serwisie łączącym poszukujących produktów i usług z ich dostawcami, dotyczyło właśnie tego typu "widlaków".
Na podobnym poziomie co w ubiegłych latach utrzymuje się także odsetek firm zainteresowanych kupnem używanego wózka widłowego. Gotowość do takiego zakupu zadeklarowało 56% badanych przedsiębiorstw.  Co za tym idzie, nie zmienia się także odsetek firm poszukujących nowego wózka - według najnowszego badania wyniósł on 38%.
Warto zauważyć, że w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosło zainteresowanie nowymi wózkami. Wcześniej, według wyników badania z 2015 roku, tylko 33% firm poszukiwało nowego sprzętu, w 2016 roku było ich już 40%, a obecnie, jak wspomniano, 38%.
Podobnie jak w poprzedniej edycji badania najbardziej pożądanymi przez firmy okazały się wózki o wysokości podnoszenia od 1,5 do 3 metrów. Poszukiwało ich 42% firm. Uczestnicy badania najczęściej poszukiwali wózków, które mogłyby udźwignąć ciężar od 2 do 3 ton - wskazało na nie 47% badanych. Wózki o udźwigu od 3 do 4 ton były poszukiwane przez 25% firm, z kolei 8% było zainteresowanych widlakami zdolnymi do podniesienia przynajmniej 4 ton. Radykalnie zmienił się natomiast odsetek firm, które były zainteresowane wózkami o udźwigu mniejszym niż jedna tona. W poprzedniej edycji badania tego typu wózki były najpopularniejsze i poszukiwało ich 48% badanych firm. W najnowszej edycji badania wskazał na nie zaledwie 1% przedsiębiorstw.

Ostatnio zmieniany piątek, 21 lipiec 2017 11:32

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Weź udział w wyjątkowych szkoleniach!

Weź udział w wyjątkowych szkoleniach!

GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowych szkoleniach stacjonarnych, przygotowanych na podstawie najlepszych wdrożeń...

Schrack Technik zostaje na dłużej w Prologis Park Warsaw II

Schrack Technik zostaje na dłużej w Prologis Park Warsaw II

Firma Schrack Technik, dystrybutor innowacyjnych produktów elektrotechnicznych, przedłużyła umowę najmu powierzchni magazynowej i biurowej w...

PKN ORLEN rozbudowuje systemy rowerów miejskich w Polsce

PKN ORLEN rozbudowuje systemy rowerów miejskich w Polsce

PKN ORLEN i Nextbike Polska ogłosiły lokalizacje stacji rowerowych, które powstaną na stacjach koncernu w...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj