logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Jeff Bezos przyjęty do światowego panteonu logistyków

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przed kilkoma dniami światowe media logistyczne obiegła wiadomość, że do grona światowego panteonu logistyków (Logistics Hall of Fame) został przyjęty Jeff Bezos, założyciel i szef giganta internetowego Amazon.

Tomasz Janiak, kierownik Działu Upowszechniania Wiedzy w Instytucie Logistyki i Magazynowania: Faktycznie, Bezos to postać niezwykła. Ten amerykański informatyk już pod koniec lat 80. ubiegłego wieku opracował system komputerowy do zarządzania funduszami inwestycyjnymi. To oczywiście epizod w jego zawodowej karierze. Dziś wiemy, że Bezos zrewolucjonizował handel elektroniczny i współczesną logistykę. Amerykański wizjoner dostrzegł jako pierwszy, że kluczem do sukcesu w e-Commerce jest umiejętne połączenie oprogramowania z wyrafinowanymi rozwiązaniami logistycznymi, w tym automatyzacją i transportem. Jednym z przykładów takich innowacji w obszarze transportu było opracowanie w 2013 roku systemu dostarczania przesyłek z wykorzystaniem dronów. Jury Logistics Hall of Fame podkreśliło, że to właśnie rozwiązania wdrożone przez Amazon stały się inspiracją dla innych graczy w e-handlu.
Kilka słów o samej inicjatywie Logistics Hall of Fame (LHOF). Myślę, że istotę tej nagrody, honorującej pionierów logistyki najlepiej ilustruje wypowiedź p. Anity Würmser, przewodniczącej jury LHOF, jakiej udzieliła czasopismu "Logistyka": Osobowości, które wchodzą w skład międzynarodowego panteonu, wyprzedziły swój czas. Trzeba więc propagować wiedzę o przełomowych osiągnięciach i ich twórcach. To oni kreują wizerunek logistyki; nic tak nie motywuje do działania, jak właśnie osiągnięcia pionierów.
Jeff Bezos dołączył do grona wybitnych twórców rozwiązań, dzięki którym logistyka zajmuje obecnie tak ważne miejsce nie tylko w gospodarce, ale również w świadomości indywidualnych użytkowników. Wśród nich znaleźli się m.in.:
- Franz von Taxis i Johann Baptista von Taxis, pionierzy międzynarodowej wymiany pocztowej,
- Henry Ford i Ransom Eli Olds - twórcy systemu produkcji taśmowej,
- James E. Casey (założyciel firmy UPS) i Frederick W. Smith (założyciel firmy Fedex) - pionierzy usług kurierskich,
- Norman Joseph Woodland, George Laurer i Bernard Silver - wynalazcy kodu kreskowego.
Ceremonia przyjęcia Jeffa Bezosa do światowego panteonu logistyków odbędzie się 9 listopada w siedzibie Federalnego Ministerstwa Transportu w Berlinie.
Więcej informacji o nagrodzie i jej laureatach znajdziecie Państwo w serwisie www.logistikhalloffame.de.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 sierpień 2017 08:15

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Inteligentny port

Inteligentny port

Na początku kwietnia br. w Porcie Rotterdam - największym europejskim porcie morskim - rozpoczęła się...

Bridgestone weźmie udział w międzynarodowej misji eksploracji kosmosu z agencją…

Bridgestone weźmie udział w międzynarodowej misji eksploracji kosmosu z agencją JAXA i firmą Toyota

Firma Bridgestone Corporation, Japońska agencją kosmiczną (JAXA1) i firma Toyota Motor Corporation (Toyota) wezmą udział...

Polski DHL Express z najbezpieczniejszymi obiektami - kolejna jednostka otrzymuje…

Polski DHL Express z najbezpieczniejszymi obiektami - kolejna jednostka otrzymuje certyfikat TAPA

Międzynarodowe centrum logistyczne DHL Express we Wrocławiu otrzymało certyfikat najwyższego stopnia bezpieczeństwa TAPA A.

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj