logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Magazynowy rynek pracy

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Agencja rekrutacyjna Logart od 2003 roku świadczy usługi rekrutacji i udostępniania pracowników dla firm z sektora TSL oraz działów logistycznych przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych. Jak ocenia Pan obecną sytuację na rynku pracy w tej branży?

Robert Pindor, prezes zarządu Logart Personnel Consulting: W pierwszych dwóch miesiącach 2018 roku obserwowaliśmy lekkie odreagowanie rynku i nieznaczne zwiększenie podaży kandydatów gotowych do pracy w magazynach oraz działach logistycznych firm. Dotyczy to w szczególności osób podejmujących prace związane z pakowaniem i przygotowaniem przesyłek. Częściowo zapewne wynika to ze zmniejszonego na początku roku zapotrzebowania na pracowników, zgłaszanego przez operatorów logistycznych. Z drugiej strony prace te coraz częściej powierzane są imigrantom z krajów Europy Wschodniej, których liczba systematycznie wzrasta. Natomiast niezmiennie brakuje na rynku doświadczonych operatorów wózków podnośnikowych. Pracodawcy, z którymi współpracuje agencja Logart mniej chętnie powierzają tego typu pracę obcokrajowcom. Przeszkodą nie jest nawet brak uprawnień wymaganych do obsługi wózków - te zawsze można wyrobić. Faktyczną przeszkodą jest niechęć dużych firm do ponoszenia ryzyka, związanego z powierzeniem tak odpowiedzialnych zadań osobom, z którymi komunikacja jest lub, w niektórych sytuacjach, może być ograniczona. Jednocześnie obserwujemy systematyczne podnoszenie atrakcyjności ofert pracy kierowanych do pracowników związanych z magazynowaniem i logistyką. Liderami tych zmian są przede wszystkim znane sieci detaliczne oraz duże przedsiębiorstwa produkcyjne. Pracownicy centrów logistycznych i magazynów tych przedsiębiorstw, poza konkurencyjnym wynagrodzeniem podstawowym, mogą liczyć m.in. na: dodatki za pracę w systemie czterobrygadowym, dodatki za pracę w nocy ponad dwukrotnie wyższe niż to wynika z obowiązujących przepisów, pakiet socjalny obejmujący darmową prywatną opiekę lekarską, ubezpieczenia zbiorowe oraz dofinansowanie do posiłków.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 12 marzec 2018 10:32

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Kupuj i sprzedawaj w Porcie Gdańsk

Kupuj i sprzedawaj w Porcie Gdańsk

Kup, sprzedaj, przeładuj, zacumuj, stwórz relacje biznesowe - dzień jak co dzień w Porcie Gdańsk,...

Go Logis organizuje dostawy just in time na budowę szpitala…

Go Logis organizuje dostawy just in time na budowę szpitala w Londynie

Go Logis, polski spedytor o zasięgu międzynarodowym, stawia na obsługę branży budowlanej. Go Logis podpisał...

Dachser z certyfikatem na transport farmaceutyków

Dachser z certyfikatem na transport farmaceutyków

Operator logistyczny Dachser uzyskał dla swojego oddziału przy frankfurckim porcie lotniczym certyfikat CEIV Pharma od...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj