logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

III Forum Kobiet w Logistyce

Rodzaj wydarzenia: forum

Data rozpoczęcia: 2014-06-02

Data zakończenia: 2014-06-03

Miejsce konferencji: Gdańsk, Novotel Gdańsk Marina

Organizator: Portal Pracujwlogistyce.pl

 

Portal Pracujwlogistyce.pl zaprasza do udziału w wyjątkowej konferencji - III Forum Kobiet w Logistyce - dedykowanej menedżerkom pracujących w branży logistyka i dystrybucja oraz transport i spedycja.

Do udziału organizatorzy zapraszają zarówno menedżerki jak i menedżerów logistyki. Celem konferencji jest wzbogacenie branży o nowe spojrzenie i podejście do biznesu logistycznego, networking branżowy, a także promowanie i wspieranie kobiet w ich rozwoju zawodowym.

Tegoroczne "Forum Kobiet w Logistyce", odbędzie się pod hasłem "Logistyka dobra i zła" w dniach 2-3 czerwca 2014 r. w Gdańsku. W drugim dniu Forum odbędą się wizyty w Porcie Morskim w Gdańsku oraz w Porcie Lotniczym w Gdańsku (terminal cargo i Airport City).

Czemu "Logistyka dobra i zła"?
Zasada "win - win", zrównoważony rozwój, budowanie relacji - to tylko niektóre hasła, które towarzyszą akcjom promocyjnym wielu firm z branży logistycznej. Z drugiej strony słyszymy opinie - liczy się najniższa cena, skrócone terminy dostaw, cięcie kosztów do maksimum, nie dba się o podwykonawców, nie ma żadnych zasad bo liczą się tylko koszty i czas. Czy potrafimy rozpoznać i nauczyć się stawiania granic złym praktykom w logistyce? Jak postrzega to strona dostawcy usług, a jak odbiorca usług logistycznych? Na ile mamy na to wpływ we współczesnych warunkach ekonomiczno - gospodarczych?

W programie konferencji organizatorzy zaplanowali:

I Sesja - Przywództwo w logistyce
Podczas tej sesji przedstawione zostaną najnowsze wyniki badań dotyczące przywództwa kobiet w logistyce, a także wykład prof. Cezarego Wójcika (Center for Leadership, PAN, SGH) nt. przywództwa dla rozwoju czyli jak uwolnić możliwości w obecnych warunkach gospodarki, aby firma uzyskała przewagę konkurencyjną na rynku?

II Sesja - Ekonomia logistyki - według dostawcy usług logistycznych
Podczas tej sesji będzie mowa o rozwoju biznesu logistycznego w oparciu o główne węzły logistyczne w kontekście zobowiązań społecznych i twardych praw świata biznesu. Jak kształtować usługi logistyczne we współczesnych wymaganiach rynku? Czy ta nowoczesna logistyka aby na pewno podąża za rozwojem swoich Klientów i gospodarki?

III Sesja - Ekonomia logistyki - według odbiorcy usług logistycznych
Czyli usługi i rozwiązania logistyczne widziane oczami Klienta. Logistyka jako centrum kosztów, czy logistyka jako centrum optymalizacji kosztów? Dobór partnerów i podwykonawców a zasada "win-win", innowacyjność i wreszcie wpływ działań logistycznych na otoczenie zewnętrzne, a świadomość konsumenta.

Gościem specjalnym III "Forum Kobiet w Logistyce" będzie prof. dr hab. Cezary Wójcik - profesor PAN i SGH, założyciel i dyrektor Center for Leadership. Pracował i studiował na Uniwersytecie Harvarda w USA. W 2011 roku wyróżniony Letter of Achievement za wkład w rozwój przywództwa przez Harvard Kennedy School Government. Unikatowe wystąpienie profesora Wójcika będzie pierwszym w Polsce wystąpieniem publicznym, zadedykowanym branży logistycznej na temat "Przywództwa dla rozwoju".

Oprócz wystąpień znakomitych ekspertów, w gronie których będą najlepsi praktycy z rynku, nie zabraknie też czasu na panele dyskusyjne i networking.

Wieczorem organizatorzy zapraszają uczestników na uroczysta kolację, podczas której przyznają tytuł i wręczą statuetkę "Kobieta w Logistyce 2013".

Szczegóły programu i możliwości udziału na stronie www.kobietywlogistyce.pl

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

35. Niemiecki Kongres Logistyczny BVL rozpoczęty

35. Niemiecki Kongres Logistyczny BVL rozpoczęty

Prawie 3500 uczestników uczestniczy w obradach 35. Niemieckiego Kongresu Logistycznego BVL Berlinie, który w tym...

Portowy elektryk od Solarisa

Portowy elektryk od Solarisa

Firma Solaris Bus & Coach S.A. posiada duże doświadczenie w produkcji autobusów specjalistycznych. W swym...

Agility Logistics wprowadza serwis on-board courier

Agility Logistics wprowadza serwis on-board courier

Agility Logistics, polski oddział Agility, globalnego dostawcy zintegrowanych rozwiązań logistycznych, wzmacnia ofertę usług lotniczych. Operator,...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj