logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2018-10-17

Data zakończenia: 2018-10-19

Miejsce konferencji: Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, pl. Słowika i Antalla 1

Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach; Związek Przedsiębiorców i Pracodawców; Krajowa Izba Gospodarcza

W dniach 17 - 19 października br. w Katowicach odbędzie się największe w Europie wydarzenie biznesowe dla firm sektora MŚP. Postęp technologiczny w kontekście ludzi i odpowiedzialności to temat przewodni VIII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Rejestracja na wydarzenie właśnie wystartowała.

Organizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach Kongres, na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń gospodarczych o zasięgu globalnym. W poprzednim roku, udział w 110 panelach wzięło ponad 6000 uczestników z całego świata. Klamrą spinającą wszystkie edycje Kongresu, jest motto: "Nauka - Biznes - Samorząd. Razem dla Gospodarki". Każdego roku, RIG definiuje nowy problem, który stanowi punkt wyjścia do dyskusji i spotkań w ramach EKMŚP. Tegoroczna edycja opatrzona jest hasłem przewodnim "Technologie, człowiek, odpowiedzialność". Przygotowano 12 ścieżek tematycznych, w ramach, których odbędą się sesje panelowe i warsztaty, z udziałem polityków i naukowców, ale przede wszystkim przedsiębiorców.

Wśród wielu tematów, które poruszone zostaną na Kongresie, dużo miejsca poświęcono innowacjom, zwłaszcza w zakresie cyfryzacji i wdrażania e-administracji publicznej. Ponadto, w ścieżkach ujęto takie obszary, jak rynek pracy, ekologia, prawo czy, co równie istotne, pasja i czas wolny. Nowością w tym roku jest specjalna ścieżka dedykowana przemysłowi - badaniom naukowym, współpracy z otoczeniem, wpływowi na środowisko. W "Śląskie. Dialog przemysłowy" dyskutować będzie się o elektromobilności, rozwoju branży automotive, a także branży paliwowo-energetycznej oraz współpracy logistycznej w ramach Grupy V4.

Tradycyjnie, EKMŚP połączony jest z Targami Biznes Expo, na których wystawcy prezentują rozwiązania i ofertę dedykowaną firmom sektora małej i średniej przedsiębiorczości.
 
Celem, jaki przy organizacji kolejnych edycji EKMŚP stawia sobie RIG, jest budowanie przestrzeni do współpracy międzynarodowej. W tym roku szczególną wagę zwrócono na zacieśnianie relacji pomiędzy przedsiębiorcami Grupy Wyszehradzkiej.

Większość wydarzeń kongresowych odbędzie się na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego przy placu Słowika i Antalla 1 w Katowicach. Wzorem lat ubiegłych miasto Katowice jest współgospodarzem Kongresu.

Aktualne informacje dotyczące VIII edycji Europejskiego Kongresu MŚP można śledzić na stronie internetowej: www.ekmsp.eu lub w mediach społecznościowych @KongresMSP. Rejestracja na Kongres odbywa się za pośrednictwem formularza. Udział w kongresie jest bezpłatny.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Wpływ portowej hossy i sytuacji na rynku pracy na sektor…

Wpływ portowej hossy i sytuacji na rynku pracy na sektor magazynowy w województwie zachodniopomorskim

Porty w Szczecinie i Świnoujściu, podobnie jak porty w województwie pomorskim, odnotowują imponujące wzrosty przeładunków,...

Walka o wymagającego konsumenta rozgrywa się już w… magazynach

Walka o wymagającego konsumenta rozgrywa się już w… magazynach

Tradycyjny handel oparty na prostym modelu funkcjonowania łańcucha dostaw, z długimi cyklami rotacji zapasów, przechodzi...

Głos Przedsiębiorcy - to biznes wie najlepiej, czego mu potrzeba

Głos Przedsiębiorcy - to biznes wie najlepiej, czego mu potrzeba

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii stawia na dialog z przedsiębiorcami i uważnie wsłuchuje się w ich...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj