logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

VIII Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2018-10-17

Data zakończenia: 2018-10-19

Miejsce konferencji: Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, pl. Słowika i Antalla 1

Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach; Związek Przedsiębiorców i Pracodawców; Krajowa Izba Gospodarcza

W dniach 17 - 19 października br. w Katowicach odbędzie się największe w Europie wydarzenie biznesowe dla firm sektora MŚP. Postęp technologiczny w kontekście ludzi i odpowiedzialności to temat przewodni VIII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Rejestracja na wydarzenie właśnie wystartowała.

Organizowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach Kongres, na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń gospodarczych o zasięgu globalnym. W poprzednim roku, udział w 110 panelach wzięło ponad 6000 uczestników z całego świata. Klamrą spinającą wszystkie edycje Kongresu, jest motto: "Nauka - Biznes - Samorząd. Razem dla Gospodarki". Każdego roku, RIG definiuje nowy problem, który stanowi punkt wyjścia do dyskusji i spotkań w ramach EKMŚP. Tegoroczna edycja opatrzona jest hasłem przewodnim "Technologie, człowiek, odpowiedzialność". Przygotowano 12 ścieżek tematycznych, w ramach, których odbędą się sesje panelowe i warsztaty, z udziałem polityków i naukowców, ale przede wszystkim przedsiębiorców.

Wśród wielu tematów, które poruszone zostaną na Kongresie, dużo miejsca poświęcono innowacjom, zwłaszcza w zakresie cyfryzacji i wdrażania e-administracji publicznej. Ponadto, w ścieżkach ujęto takie obszary, jak rynek pracy, ekologia, prawo czy, co równie istotne, pasja i czas wolny. Nowością w tym roku jest specjalna ścieżka dedykowana przemysłowi - badaniom naukowym, współpracy z otoczeniem, wpływowi na środowisko. W "Śląskie. Dialog przemysłowy" dyskutować będzie się o elektromobilności, rozwoju branży automotive, a także branży paliwowo-energetycznej oraz współpracy logistycznej w ramach Grupy V4.

Tradycyjnie, EKMŚP połączony jest z Targami Biznes Expo, na których wystawcy prezentują rozwiązania i ofertę dedykowaną firmom sektora małej i średniej przedsiębiorczości.
 
Celem, jaki przy organizacji kolejnych edycji EKMŚP stawia sobie RIG, jest budowanie przestrzeni do współpracy międzynarodowej. W tym roku szczególną wagę zwrócono na zacieśnianie relacji pomiędzy przedsiębiorcami Grupy Wyszehradzkiej.

Większość wydarzeń kongresowych odbędzie się na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego przy placu Słowika i Antalla 1 w Katowicach. Wzorem lat ubiegłych miasto Katowice jest współgospodarzem Kongresu.

Aktualne informacje dotyczące VIII edycji Europejskiego Kongresu MŚP można śledzić na stronie internetowej: www.ekmsp.eu lub w mediach społecznościowych @KongresMSP. Rejestracja na Kongres odbywa się za pośrednictwem formularza. Udział w kongresie jest bezpłatny.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Portowy elektryk od Solarisa

Portowy elektryk od Solarisa

Firma Solaris Bus & Coach S.A. posiada duże doświadczenie w produkcji autobusów specjalistycznych. W swym...

Agility Logistics wprowadza serwis on-board courier

Agility Logistics wprowadza serwis on-board courier

Agility Logistics, polski oddział Agility, globalnego dostawcy zintegrowanych rozwiązań logistycznych, wzmacnia ofertę usług lotniczych. Operator,...

Kolejny rekordowy kontrakt dla MAN

Kolejny rekordowy kontrakt dla MAN

10 października 2018 r. spółka MAN Trucks & Bus Polska podpisała kontrakt z firmą Mercus-Bus...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj