logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Nowoczesne rozwiązania i systemy intralogistyczne w zakładach produkcyjnych

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2018-11-21

Data zakończenia: 2018-11-21

Miejsce konferencji: Szczecin, Hotel Dana, Aleja Wyzwolenia 50

Organizator: Axon Media Group Sp. z o.o. Sp.k.

 

W dobie produkcji just-in-time i wysokich oczekiwań, co do jakości usług, intralogistyka zajmuje ważne miejsce w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Jak umiejętnie dobierać technologie i jednocześnie podejmować korzystne biznesowo decyzje? Tego dowiesz się podczas Konferencji Technicznej "Nowoczesne rozwiązania i systemy intralogistyczne w zakładach produkcyjnych", gdzie zaprezentowane zostaną najlepsze praktyki stosowane przez czołowe przedsiębiorstwa oraz nowoczesne technologie oferowane przez wiodących dostawców na polskim rynku. Konferencja to cały szereg istotnych zagadnień branżowych. Prelegenci skupią się m.in. na kwestii pełnej diagnostyki i wizualizacji awarii w oparciu o systemy zdecentralizowane, poruszą zagadnienia związane z systemami pozycjonowania wizyjnego i systemu AGV. Uczestnicy uzyskają informacje o sprawdzonych pomysłach na składowanie różnorodnych towarów oraz o tym jak wykorzystać przestrzeń i uniknąć pomyłek. Dowiedzą się także o działaniu, funkcjonalności i zarządzaniu flotą robotów. W programie zaplanowano również przestrzeń na zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Prelegenci przybliżą ELOshield2 - system detekcji osób, wózków widłowych oraz niebezpiecznych stref, który chroni m.in. pieszych i infrastrukturę. Poruszone zostaną także tematy dotyczące: energooszczędnego rozwiązania z zakresu napędów elektrycznych, monitorowania procesu produkcyjnego i nowoczesnej technologii w intralogistyce (zastosowanie łatwo skalowalnych modułów I/O cyfrowych i modułów o klasie ochronności IP67 dla instalacji rozproszonych). Fachowcy pochylą się nad dylematami związanymi z transportem wewnątrzzakładowym oraz architekturą środowiska informatycznego w magazynie. Zgromadzeni zobaczą także krótką prezentację prostego systemu WMS.
Poza częścią prelekcyjną konferencji jej integralną część stanowią stoiska wystawiennicze, praktyczne warsztaty oraz konsultacje eksperckie.

Po części prelekcyjnej dla uczestników zostały przygotowane dwa praktyczne warsztaty:

WARSZTAT 1: Jak zwiększyć wydajność procesów magazynowych bez dodatkowych kosztów związanych z nową powierzchnią, mimo zakładanego wzrostu ilości zamówień.
Dowiesz się jak wybrać odpowiedni system regałów automatycznych, by z powodzeniem zastąpił i jednocześnie zoptymalizował dotychczasowy magazyn tradycyjny oraz jak wpłynie to na ilość pracowników obsługujących zamówienia. Obliczysz takie zwrot z inwestycji w regały automatyczne.

WARSZTAT 2: Roboty mobilne - konfiguracja, zarządzanie flotą robotów
Dowiesz się jak stworzyć mapę obszaru przy użyciu robota mobilnego. Jak zarządzać jednym robotem i flotą robotów mobilnych.


ZAREJESTRUJ SIĘ

Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny - obowiązują zapisy.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www konferencji.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Port Baku w Porcie Gdańsk

Port Baku w Porcie Gdańsk

W Kapitanacie Portu Północnego Zarząd Morskiego Portu Gdańsk gościł reprezentantów Portu Baku. Delegacja z Azerbejdżanu...

Sprzedaż opon w 2018 roku

Sprzedaż opon w 2018 roku

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) w 2018 roku producenci i importerzy opon w...

Grupa DP DHL nagrodzona Catalyst Award 2018

Grupa DP DHL nagrodzona Catalyst Award 2018

Grupa Deutsche Post DHL została uhonorowana nagrodą Catalyst Award 2018 za projekt "Women in Management"...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj