Zaloguj się

EIT Urban Mobility Projekty, trendy i wyzwania w obszarze logistyki miejskiej

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2022-03-28

Data zakończenia: 2022-03-28

Miejsce konferencji: online

Organizator: Biuro NCBR w Brukseli oraz EIT Urban Mobility

Biuro NCBR w Brukseli - Business & Science Poland (BSP) oraz EIT Urban Mobility / Europejski Instytut Innowacji Technologii (EIT) mają przyjemność zaprosić na spotkanie informacyjne online, które odbędzie się w poniedziałek 28 marca 2022 r. w godz.10:00 – 12.30.

Polskie i europejskie miasta odgrywają coraz większą rolę w procesach dostaw „ostatniej mili”, a wsparcie i rozwój miejskiej mobilności stanowi nie tylko wyzwanie dla władz miejskich, ale również olbrzymią szansę dla polskich przedsiębiorstw, które mogą współuczestniczyć w kreowaniu rozwiązań z zakresu Smart City.

Celem spotkania jest zaprezentowanie polskim podmiotom rozwiązań technologicznych i organizacyjnych wspierających poprawę efektywności przepływów towarów w miastach. Zaprezentujemy projekty badawcze, obejmujące wdrożenia pilotażowe, które były realizowane lub są przewidziane do realizacji na polskim rynku. Przybliżymy ideę hubów konsolidacyjnych, które mogą również przyjmować formę mobilnych centrów przeładunkowych, samowystarczalnych energetycznie i zintegrowanych z pojazdami. Pokażemy coraz bardziej powszechne rowery towarowe zapewniające efektywne i bezemisyjne dostawy w ramach last mile oraz drony, które równie efektywnie wspierają dostawy paczek w centrach miast. Omówimy koncepcję inteligentnego opakowania zwrotnego, wyposażonego w moduły komunikacyjne i sensoryczne, umożliwiające jego śledzenie i wielokrotne wykorzystanie. Przedstawimy również korzyści zastosowania inteligentnych zatoczek rozładunkowych.

Spotkanie będzie również okazją do zapoznania się z działalnością wybranych polskich startupów, które w swojej ofercie posiadają produkty mające wysoki potencjał wspierania mobilności miejskiej. Spotkanie służy nawiązaniu współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami i jednostkami badawczymi, zmierzającej do wspólnego ubiegania się o finansowanie w ramach programów krajowych i europejskich.

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli nauki, biznesu i edukacji do wzięcia udziału w wydarzeniu. Na koniec spotkania przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi z prelegentami.

Rejestracja jest dostępna tutaj

eitum agenda